-2.4 C
Jindřichův Hradec
29.11. 2023
Články

Turnaj Vajgar Football Challenge 2019 skončil úspěchem (fotogalerie)

V sobotu 14. března se na Tyršově stadionu odehrál mezinárodní turnaj malých fotbalistů ročníků 2008 a 2009 Vajgar Football Challenge 2019.

Organizátoři největšího fotbalového turnaje mládeže, jaký byl v Jindřichově Hradci v posledních letech uspořádán, si dali za cíl připravit fotbalistům i fanouškům akci, ze které budou všichni odjíždět spokojení a dobrým pocitem hezky stráveného dne. Jak bylo řečeno v závěrečných proslovech, nejpříjemnějším zážitkem pro pořadatele i pro zúčastněné byla viditelná radost ze hry a dětské úsměvy.

Turnaje se z Rakouska zúčastnily týmy SC Sparkasse Zwettel a SU Stiftinger Bau Unterweitwrsdorf. Z České republiky pak domácí FK Jindřichův Hradec 1910, TJ Centropen Dačice, TJ Sokol Stráž nad Nežárkou/Novosedly, JFA České Budějovice a TJ Slovan Kamenice nad Lipou, FC Slavoj Žirovnice.

Systémem turnaje byla nejprve skupinová fáze a poté finálový zápas mezi prvním a druhým celkem tabulky. Do obou finále se probojovali hráči domácího FK Jindřichův Hradec 1910. V kategorii ročníků 2008 nakonec domácí prohráli s JFA České Budějovice a mladší spoluhráči pak nedotáhli k vítězství svou jinak suverénní jízdu turnajem, ve kterém nasbírali, stejně jako jejich starší kamarádi, plný počet bodů v základní části.

Když si však poté chlapci  zahráli přátelský zápas s fotbalisty divizního Áčka, kteří je přišli po svém vítězném zápase podpořit, a junioři dospělé porazili rozdílem třídy, bylo zklamání z druhého místa zapomenuto.

Poděkování organizátorů paří sponzorům: STS Kamenice nad Lipou, s.r.o., Prospere s.r.o., DK OPEN, spol. s r.o., AGRO-LA, spol s r.o., Pivovar Kamenice nad Lipou a Městu Jindřichův Hradec za poskytnutí sportoviště.

Konečné pořadí:

Ročník 2008: 1. JFA České Budějovice, 2. FK Jindřichův Hradec 1910, 3. TJ Centropen Dačice, 4. SU Stiftinger Bau Unterweitwrsdorf, 5. TJ Sokol Stráž nad Nežárkou/Novosedly

Ročník 2009: 1. FC Slavoj Žirovnice, 2. FK Jindřichův Hradec 1910, 3. TJ Centropen Dačice, 4. SC Zwettel, 5. TJ Slovan Kamenice nad Lipou, 6. SU Stiftinger Bau Unterweitwrsdorf

Foto Stanislav Hladík: