17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

Výlet do okolí Jindřichova Hradce

Výlety, pohyb, dobrodružství, zážitky, fantazie, tvořivost, odpočinek, hry a jiná zábava se nejlépe realizují v teplých letních měsících, kdy rodiny mají dostatek příležitostí trávit času spolu. Ideální je, pokud společné aktivity zahrnují i neformální vzdělávání a jsou přínosné nejen pro děti, kterým se rodinný program většinou přizpůsobuje, ale i pro doprovázející rodiče a prarodiče.

Houbový park Roseč tento ideál naplňuje v plné míře. Vstoupil již do desáté sezóny a každý rok mu přidává na kráse. Malí i dospělí návštěvníci jdou při výzkumné expedici proti proudu času až do prvohor a při plnění úkolů zažijí společně dobrodružství i legraci. Na dalších stezkách výletníci aktivizují mozkové závity a získávají nové poznatky o vesmíru, kytičkách, houbách i pravěkých organizmech. Oči si užijí při hledání schovaných skřítků, sluchu lahodí zurčení potůčku a kvákání žab, čichem lze vnímat vůni více jak 250 druhů rostlin, ruce se zapojí do výtvarných dílniček například při malování magnetky. Pokud vážíte méně než 50 kg, můžete se svézt na lanovce. Oblíbené jsou také vodní hrátky u studny, kdy se dá vyzkoušet síla vody.

A což teprve stát se na hodinu paleontologem! Najít v geologických vrstvách kosti a poskládat z nich kostru pravěkého tvora podle vlastní fantazie. To je nový program připravený pro školní výpravy, který dotačně podpořil Jihočeský kraj. Muzeum fosilií v areálu Houbového parku vystavuje zkameněliny, samozřejmě pravé, od prvohor do čtvrtohor a dokonce vám dovolí osahat si některé exponáty jako například mamutí kly. Pokud při takto bohatém programu vyhládnete, můžete si dát stylové jídlo dinosauří řízky. Než si dospělí vypijí kávu, děti si mohou pohrát s řadou netradičních dřevěných hraček i s maňáskovým divadlem.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme krásné zážitky.

Tým Houbového parku a Světa Fantazie, z.ú.