13 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

AGRO-LA: Pěstujeme vlastní mléčné kultury, které přidáváme do kvalitního mléka z jihočeských farem (rozhovor)

O jindřichohradecké firmě AGRO-LA a jejích výrobcích jsme si povídali s Lukášem Krausem, který má na starosti obchod a marketing.

AGRO-LANa první pohled výrobky společnosti Agro-la zdobí velice zdařilý design obalů, řekl by jste něco o vývoji vzhledu produktů?

Děkujeme. Chtěli jsme vzhled našich produktů osvěžit, zmodernizovat a jednoduše přiblížit novým trendům. Změnu považujeme za úspěšnou a velmi nás těší pozitivní reakce nových ale i stávajících zákazníků. Ke změně jsme se uchýlili v září /2017. Došlo nejen ke změně etiket, ale začali jsme se aktivně zapojovat do marketingových akcí.

Slyšeli jsme o tom, že máte zmrzlinu a byla k ochutnání např. na Borůvkobraní, pražských Primátorkách, v rámci běžeckého seriálu Běhej lesy nebo Spartan Race?

Slyšeli jste dobře. Zmrzlina je jeden z našich exkluzivních produktů, který vznikl v průběhu léta 2018. Vyrobena je z našeho bílého jogurtu a chutí překvapila snad i nás samotné. V posledním roce jsme se zúčastnili cca třiceti promo akcí a na většině těchto akcí měli zákazníci možnost naší zmrzlinu ochutnat. V Jindřichově Hradci byla v nabídce naší podnikové prodejny přímo v areálu našeho závodu na adrese Jiráskovo předměstí 630. A ani letos nechceme fanouškům naší zmrzliny vzít možnost osvěžit si teplé dny, a tak jen nedočkavě vyhlížíme blížící se léto.

Jaké příchutě mají jogurty ve skle a jaké zákysy? Plánujete nové příchutě?

AGRO-LACo se jogurtu týče, tak nabízíme dvanáct příchutí. U zákysu jich je sedm. Například můj nejoblíbenější je vanilkový zákys. Veškeré informace o našich produktech najdete na produktovém webu www.agrolajogurty.cz

Plánujete i nějaký nový produkt kromě jogurtů a zákysu?

K naší mléčné rodině jogurtů a zákysů mohli zákazníci v posledním roce ochutnat čtyři příchutě dresingu (budapešť, ceasar, okurka-kopr, pažitka) a také již zmíněnou a velmi podařenou jogurtovou zmrzlinu, kterou na prodejně a na promo akcích naši fanoušci opět letos najdou.

Kde kromě podnikové prodejny mohou spotřebitelé koupit vaše výrobky?

Naše produkty nakoupíte v prodejnách Kaufland, Tesco, Globus, Albert, Lidl, velkoobchod Madeta, maloobchod Rynek nebo například na Rohlík.cz.

Jste jihočeská rodinná firma plánujete i vyvézt vaše skvělé výrobky do zahraničí?

AGRO-LADruhým rokem vyvíjíme aktivitu na zahraničních trzích. Věříme, že kvalitou dokážeme uspět.

Na závěr nám pro zajímavost ještě prozraďte, kdy byla společnost Agro-la vlastně založena a s jakým produktem startovala?

Na počátku firmy bylo pět bývalých zaměstnanců Jindřichohradecké mlékárny a Zemědělské oblastní laboratoře, kteří se v roce 1993 rozhodli založit vlastní společnost AGRO-LA, spol. s r.o.. Věnovali se laboratorní činnosti, jako je například zjišťování kvality mléka pomocí mléčných kultur. Je-li mléko kvalitní, mléčné kultury se v něm začnou množit. A tak si začali vyrábět jogurty pro sebe a své zaměstnance. Jogurty měly v tomto úzkém okruhu veliký úspěch, takže logickým krokem byla výroba jogurtů a zákysů pro všechny.

redakce HŽ