10.3 C
Jindřichův Hradec
25.05. 2024
Články

Energetické směry (KOUZLA JH)

Celý život se učíme, vyvíjíme a rosteme. Je to třeba. Otvírají se nám nové cesty, nové brány, nová poznání. Ale jsou opravdu nová?

Barvy
Fotka od Speedy McVroom z Pixabay

Reiky – Runy – Feng-shui – Čakry – Výklady karet – Numerologie – SRT – Andělé a další a další

Je toto učení nové nebo staré?

Zpravidla vychází se starých učení – výklady jsou různé, pozůstatek Atlantidy, dary Bohů, spojením s Vyšším já.

Pravdou je, že tato učení jsou stará, asi jako lidstvo samo, jsou stále platná a stále čerpají z jednoho a toho samého zdroje – síla, energie, barva, symboly, léčení, posílení, rituály, bylinky.

Pravdou je, že jsou pro nás tato učení nová, učíme se je poznávat, a čím více poznáváme, tím máme pocit, že o nich víme méně a méně.

Pravdou je, že nám pomáhají, ochraňují, léčí. . . . ale pouze za předpokladu, že jim věříme. Nenahrazují lékaře, nepotlačují příznaky, neodbourávají zdroje bolesti. Pomáhají nám při klasické léčbě.
Jsou zaměřeny na toku energie . . . přicházející, odcházející, nahrazující, čistící, prospěšné, zklidňující.

Potřebujeme je, uchylujeme se k nim, věříme jim.

A většina z nich je založena na stejném principu. Na principu síly barvy.

Máme 8 základních barev:
Červená – Oranžová – Žlutá – Zelená – Růžová – Světle modrá – Tmavě modrá – Fialová

S barvami si můžeme hrát, můžeme se s nimi léčit, můžeme s nimi meditovat, můžeme je milovat, můžeme je nenávidět.

Barvy používáme denně, vědomě, nevědomě, jsou všude kolem nás, počínaje barvami ranního rozbřesku přes barvy večerního západu slunce, různé škály barvy noci.

Jednotlivé barvy přírody v postupu jednotlivých měsíců, jednotlivých ročních období.

Využijme toho, co se nám nabízí, využijme energie barev, které jsou všude kolem nás. Čerpejme z jejich síly, z jejich energie, radujme se z nich.

Je to něco, co nám příroda poskytuje každý den, ve své dobrotě, a jediné, co by po nás mohla chtít je šetrnost, šetrnost k tomu, co roste, kvete, žije.

Magické rituály, obětí stromů, lehnutí si do trávy, očištění se vodou…. Je něco, co můžeme provádět každý z nás, bez jakýchkoliv zasvěcení, nadpřirozených schopností.

Radujme se z krásy. Nespěchejme, meditujme, rozjímejme, zastavme se v hektické době. Je to třeba. Je třeba odpočívat, je třeba se radovat. Život nám protéká mezi prsty ve snaze zdokonalovat se, zlepšovat se, dosahovat vyšších a vyšších cílů. A přitom nám utíká jednoduchost a krása kolem nás.

Vaše KOUZLA JH – Marta Lukácsová

(Článek v rámci placené inzerce. Text není redakčně upravován)