10.2 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

I dredy mohou pomáhat

Originální dar ve výši 10 tisíc Kč dostala Hospicová péče sv. Kleofáše od Martina Bureše.

Jednačtyřicetiletý Martin Bureš žije s manželkou v Jindřichově Hradci, soukromě vyučuje angličtinu, a jak sám říká, že potřebuje i „tvrdé projekty“, živí se manuálně jako kameník. Letos v létě by to bylo čtrnáct let, kdy si na hlavě nechal udělat dredy. Nyní se rozhodl, že je ostříhá a prodá. Měl velkou chuť se znovu začít potápět a dredy mu vadily. Rozprodával je především přátelům a známým, ale oslovovali jej i lidé na ulici. Nejdražší kousek prodal za 555 Kč, ostatní začínaly na stokoruně. Jeden z přátel využil Martinovy dredy dokonce jako prolézačku pro tarantule. Jiné zase zdobí jindřichohradeckou hospůdku.

Tento originální počin také velmi potěšil ředitelku Hospicové péče sv. Kleofáše Irenu Kalnou.

„Za tento dar panu Burešovi srdečně děkujeme. Skutečně dokládá, že pomáhat lze i velmi kreativními způsoby. Z tohoto počinu cítím obrovskou lidskost.“

Hospic získané peníze využije na koupi kompenzačních pomůcek pro své klienty.

Hospicová péče sv. Kleofáše působí na jihu Čech již od roku 2013. Za tuto dobu doprovodila více jak 250 rodin. Sv. Kleofáš je domácí hospic, zdravotní sestry a lékaři dojíždějí za svými pacienty do jejich domovů. Hospodaření hospice se bez darů a dotací neobejde, ačkoliv se financování z veřejných zdrojů, především zdravotních pojišťoven, úspěšně rozvijí.

Petra Pfeiferová
PR a koordinátorka péče o dárce
Hospicová péče sv. Kleofáše

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L