20.4 C
Jindřichův Hradec
19.06. 2024
Články

Jana Renner: Rozejdi se s nudou!

Na vědomí se dává, že organizace Pěšky městem na září, kdy začne nový školní rok, opět chystá akci Pěšky do školy!

Pěšky do školy – Pěšky městem (peskymestem.cz)

Její součástí je také rodičovská výzva. Ta cílí na aktivní rodiče, kteří chtějí vést své děti zpět k pohybu. Tím nejlepším způsobem návratu zpět k aktivitě jsou právě cesty pěšky do školy. Vždyť chůze je pro nás – lidské bytosti – tím nejpřitozenějším způsobem pohybu.

Smysl výzvy spočívá v tom, že namísto zavezení dětí do školy autem s nimi ráno do školy půjdete pěšky. Prospějete tím nejen dětem, nýbrž i sami sobě. Poslední měsíce jasně ukázaly, že chůze je svými účinky na lidské zdraví nezastupitelná. Pro Pěšky městem o tom promluvil také MUDr. Zlatko Marinov, obezitolog z Fakultní nemocnice Motol:

CHŮZE JE KRÁLOVNOU POHYBU. Nepodceňujme její význam!  – Pěšky městem (peskymestem.cz)

Pokud půjdeme více do hloubky, chůze zlepšuje průchodnost tepen a snižuje riziko mozkové mrtvice nebo infarktu. Dalším zdravotním benefitem je snížení rizika cukrovky, která je celosvětově stále na vzestupu.

Díky chůzi a cestám pěšky do školy už nemusíte být přísní rodiče a s čistým svědomím můžete dětem tu čokoládu, kterou jim jinak odpíráte, s klidným srdcem koupit… 😊

A co je nejdůležitější? Chůze vás ráno probudí, naladí na nový den a zlepší náladu. Celý den se pak vyvíjí úplně jinak a lépe.

Souhlasíte?

Proto neváhejte rozejít se s nudou a pojďte s dětmi pěšky do školy!

Text: Jana Renner
Foto: Pěšky městem

Jindřichohradecká spisovatelka Jana Renner

Jana Renner se cítí býti hlavně Evropankou, jak napovídá i její web www.evropanka.eu, ale její životní cesta je úzce spojena s Jindřichohradeckem, a proto jsme rádi, že jsou její články součástí Hradecžije.

Evropanka Jana ráda poslouchá a vypráví příběhy. Miluje knihy. Je přesvědčena, že listovat knihou, obracet stránky a vracet se zpět k již přečtenému textu je požitek, který nevynahradí ani ta nejmodernější elektronická čtečka. Kniha je zkrátka nejlepší přítel člověka, který nikdy nezradí. Jana považuje čtení za nejbezpečnější sport na světě. Její kniha “První – statečné – jedinečné” přibližuje osudy třiceti žen, jejichž jména by neměla být zapomenuta. Kromě příběhů o ženách, které ji nepřestávají inspirovat svojí odvahou a jedinečností, píše povídky, pohádky a bajky. V současné době pracuje na své další knize.