17.2 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Jindřichohradečáci tisknou ochranné štíty na 3D tiskárnách

Jindřichohradečáci tisknou ochranné štíty na 3D tiskárnách
Foto: Muzeum Jindřichohradecka

Muzeum Jindřichohradecka, I. ZŠ, SOŠ a SOU Jindřichův Hradec, Dům dětí a mládeže a další subjekty i jednotlivci se zapojili s dobrovolnou skupinou 3D tiskařů do projektu na tisk ochranných obličejových štítů.

Takto vyrobené štíty jsou určeny primárně pro zdravotníky Nemocnice Jindřichův Hradec a ostatní záchranné složky v okrese. Zájem projevili i další poskytovatelé zdravotní a sociální péče: Domácí zdravotní a hospicová péče, Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec, ambulantní lékaři.

Koordinátorem projektu v Jindřichově Hradci je Kateřina Cihelka. Díky skupině 3D Jihočeši vedené Ondřejem Cihelníkem se podařilo obstarat vstupní materiál na tisk štítů pro potřeby tiskařů. Nadále je však intenzivně poptáván materiál k výrobě štítů pro další odběratele. Pokud se domníváte, že jste schopni skupině pomoci nejen dodávkou vstupního materiálu, ale třeba i technickým zázemím, tiskařskou kapacitou nebo know how, neváhejte kontaktovat koordinátora projektu: tel.: +420 777 991 045, email.: [email protected]. Kontakt je k dispozici rovněž dalším případným zájemcům z Jindřichova Hradce, kteří potřebují pomůcky pro výkon svého povolání.

Podrobnosti o projektu na stránce 3D tiskem proti Covid-19 a na www.3dac.cz .

Zdroj: Město J.Hradec