6.7 C
Jindřichův Hradec
3.03. 2024
Články

Jindřichohradecké kuchařky na Gastrofestu

V letošním roce bude součástí programu Gastrofestu i soutěž pro kuchařky ze školních jídelen ze základních a mateřských škol z Jindřichova Hradce. Soutěžní přehlídky školního stravování se zúčastní kuchařky z pěti základních a jedné mateřské školy.

Jídlo
Free-Photos / Pixabay

K programu přispějí kuchařky ukázkou svého gastronomického umu a se stejnou láskou, jakou vaří dětem, připraví kuchařky z jednotlivých základních a mateřských škol soutěžní pokrmy. Soutěžit budou dvoučlenné týmy ze školních kuchyní. Téma bude libovolné, jejich úkolem bude připravit pokrm vhodný svou skladbou pro školní stravování. Dovolujeme si Vás pozvat na příjemné setkání u pokrmu připraveného v rámci školního stravování a věříme, že přijedete týmy z našeho města podpořit.

Kromě kuchařek budou prezentovat svůj zájem o gastronomii i žáci základních škol, kteří budou připravovat pokrmy po celou dobu konání gastronomického veletrhu a budou návštěvníkům nabízet ochutnávky připravených jídel.

Zástupci z Jindřichova Hradce budou celé tři dny působit v pavilonu T2. Programem bude provázet známý moderátor Daniel Kopál a žáci ze 6. ZŠ Karolína Jasovská a Pavel Mareš. Na stejném pódiu jako naše kuchařky bude rovněž „čarovat“ s ingrediencemi Petr Stupka. Věříme, že pavilon věnovaný školnímu stravování bude mít co nabídnout jak odborníkům, tak široké veřejnosti.

Účast na gastronomickém festivalu je součástí dlouhodobého projektu Jak se vaří zdraví, který v našem městě realizujeme již několik let. Vedoucí školních jídelen a kuchařky z jindřichohradeckých základních a mateřských škol předvedly v předchozích ročnících své kuchařské umění na vysoké profesionální úrovni a porota měla vždy velmi těžký úkol. Všechny pokrmy lákaly k ochutnání a na první pohled bylo vidět, že byly připraveny s láskou k dětem. Účast z jindřichohradeckých škol přispěje ke zpestření programu Gastrofestu a přinese všem zúčastněným nezapomenutelné zážitky. Děkujeme za reprezentaci našeho města na tak významné gastronomické akci, kterou Gastrofest bezesporu je.

PhDr. Jitka Čechová