15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Nový barber shop v Jindřichově Hradci otevírá na Apríla (rozhovor)

Od pondělí 1. dubna můžete v Panské ulici využít služby nového barber shopu, kde se o péči vašich vlasů a vousů postará barber nebo, chcete-li, pánský holič Zdeněk Kůrka, se kterým vám přinášíme rozhovor.

Zdeňku, nejdříve bych se rád zeptal, co znamená pojem barber shop.

Elcorte BarberAhoj, tak předem chci poděkovat za prostor na rozhovor. A teď k odpovědím. Barber shop je zjednodušeně pánské holičství, které bývalo místem společenské události. Místo kde si muži podali ruce a měli klid od všedních starostí a věděli, že bude o jejich vzhled postaráno s péčí a úctou. Vše fungovalo už v minulosti, v 19. století a samozřejmě vše pokračovalo i ve 20. století. Ale u nás bohužel jen do té doby, než socialismus zavedl „unisex kadeřnictví“ a trvalo mnoho let, než se vše začalo vracet k normálu. Bez dávky sexismu a feminismu je třeba přiznat, že jsou chvíle, kdy muž patří k muži.

Od kdy tvůj barber shop funguje a kde ho zákazníci naleznou?

Elcorte BarberTak vše je hrozně čerstvé a otevírání mého Elcorte Barber je v pondělí 1.4.! A ne, není to apríl, je to den, kdy i muži můžou dostat to, co chtějí. Když to přeženu, tak se můžou zastavit pánové od 3 let do smrti. Barber shop naleznete v centru Jindřichova Hradce, v Panské ulici číslo popisné 135 vedle DM drogerie ve druhém patře. Sice je pravda, že pro svůj vzhled musíte vylézt pár schodů nahoru, ale berte to tak, že je to výstup tam, kde najdete to, co potřebujete, a že to za to stojí. V nadsázce lze říct, že ty schody jsou součástí full servisu včetně posilování nohou. Objednat se můžete kdykoli na tel: 606 864 561, na Facebooku – Elcortebarber nebo na [email protected].

Čím se salón liší od standardního pánského kadeřnictví a na co speciálního se zde muži můžou těšit? Proč by měl průměrný Čech zajít raději do tvého „barberu“ než do pánského kadeřnictví?

Lišit by se měl tím, že rozhodně není uniformní, obsluha je pánská a dle vlastních potřeb vím, co muž potřebuje. Samozřejmě že na své klienty si udělám čas a rozhodně nemám v plánu trhat časové normy. U mě bude a je na prvním místě osobní přístup.

Jakou zde muži dostanou péči? Jsou služby salonu jen na objednání dopředu, nebo se můžu jako zákazník rovnou zastavit?

Elcorte BarberPéče bude a je standardní jako v každém podobném podniku. Zase v tom nehledejme přílišnou vědu. V podstatě jde o to, aby zákazník viděl, že je vítán, že si ho vážím a vždy udělám maximum pro jeho spokojenost a pohodlí. Takže včetně nabídnutého drinku, kávy nebo jen vody se může těšit na klasický střih dle přání, úpravu vousů, pleťovou masku a tak dál. Zkrátka to co mi prostor a možnosti dovolí. A přijít můžete jak z ulice, tak na objednání. Jsem tu kvůli vám.

Jaké kadeřnické náčiní používáš? Můžou se zákazníci těšit i na klasické holení břitvou?

Vše je na přání zákazníka. Používám klasické druhy nůžek, břitvu, holení a samozřejmě několik druhů strojků, aby zákazník odcházel spokojen.

Máš nějaké speciální vzdělání, co týče pánské úpravy vousů a vlasů?

Samozřejmě, bez toho by to nešlo. Věnuji se této profesi delší čas a absolvoval jsem Original Barber Academy v Praze s platnými certifikáty.

Jak má podle tebe vypadat moderní muž?

Elcorte BarberDíky svému druhé práci, do které beru svou hudební kariéru, prakticky celoročně objíždím komplet Čechy a z velké části Evropu. A vždy mě bavilo dívat se na ty upravené muže všude, kam jsem se dostal. A když už se konečně dostal ten boom i do Čech, tak jsem si říkal, proč to má být jen výsada velkých měst? Samozřejmě jsem mohl zůstat u střihu v Praze nebo v Budějovicích, ale shoda náhod a osobní výzva ve mně nastartovala myšlenku zkusit to v  Hradci. Díky Radce z  Radkacorte nyní tu výzvu realizuji. A abych se dostal oklikou k odpovědi, 90 % mužů se otáčí za hezkou ženou, tak proč tento luxus nedopřát i ženám? Komunisté nám vzali spoustu věcí a nahradili je uniformitou a šedí. Bohužel neupravený muž byl jednou z nich. Tak to pojďme společně změnit, protože to jde a věřte, že je to fajn, cítit se a být upravený a zároveň moderní a sexy.

Jaké přípravky bys sám za sebe doporučil, a co by měl muž pro svůj účes a vousy ještě dělat kromě pravidelných návštěv barber shopu?

Přípravků dnes existuje celá široká škála, ale bohužel cenová relace není zrovna z nejlevnějších. Já nebudu jmenovat značky, ale snažím se pracovat s dostupnými věcmi, které jsou šetrné k přírodě a v 90 % vegan. Jediná rozumná věc, co může a měl by muž pro své vlasy a vousy udělat, je pravidelná návštěva barberu/holičství, nic mezi tím není. Ale zároveň vím, že ty návštěvy nemusí být nutné zlo, jako bývala kadeřnictví s nekonečnou frontou, ale pohoda, klid a porozumění.

redakce HŽ