16.1 C
Jindřichův Hradec
23.06. 2024
Články

Otevřená OKNA: Dostali jsme víc, než jsme si uměli představit

Motto:
„Když děláme něco jen proto, že se nám to líbí, aniž bychom za to očekávali odměnu, zjistíme, že budeme mít potěšení ze všeho, co podnikneme. Odměny přijdou také, ale my k nim nebudeme připoutáni. Neočekáváme – li odměnu, dostaneme víc, než si vůbec umíme představit“

Otevřená OKNA v roce 2018 oslavila 15. výročí své práce. Začínali jsme z naprosté nuly. Na počátku bylo pár rodin, spousta starostí a hledání cesty. Spousta otazníků a přání. Věci jsme dělali pro jejich smysl, nikoli pro zisk…. A k naší velké radosti se podařilo opravdu hodně a byli jsme velmi obdarováni. V první řadě časem dobrovolníků – v tom je velká síla! Setkáním lidí, kteří spolu chtějí fungovat. Finančními i věcnými dary. Benefičními akcemi. Skvělými pracovníky. Mnohými příznivci.

Otevřená OKNA: Dostali jsme víc, než jsme si uměli představitV roce 2018 mají Okna pět pracovišť v Jindřichově Hradci, jedno v Dačicích, 44 zaměstnanců, z nichž 26 jsou lidé se zdravotním postižením. Máme třináctimilionový roční rozpočet. Během roku s námi spolupracuje 90 dobrovolníků…. Služby poskytujeme v různých programech cca 100 klientů se zdravotním, mentálním a kombinovaným postižením, v Centru pro rodinu doprovázíme pěstounské rodiny. Pro mnohé z nás až nečekaná situace. Všem, kteří nás jakkoli podpořili, patří velký dík. Díky těm, kteří nám dali důvěru. A do roku 2019 velké přání všem dobrým lidem: Buďte šťastní v tom, co děláte, důvěřujte svým snům a radujte se z maličkostí. Život je daleko zajímavější, než by se na první pohled zdálo!

Drahomíra Blažková