27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Parní sezóna je za dveřmi

Jaro už je tady a s ním jsme i o kousek blíže parní sezóně, kterou zahájíme v sobotu 1.5. jízdou do Nové Bystřice. Vzhledem k plánovaným výlukám na trati Jindřichův Hradec – Nová Bystřice budou odřeknuty sobotní jízdy 8.5., 22.5. a 29.5. Ale nebojte, my Vás o zážitek svézt se parní lokomotivou neošidíme a v tyto dny speciálně vypravíme parní vlak do Kamenice nad Lipou.

Parní vlak do Nové Bystřice pojede tedy 1.5. a 15.5., vždy s odjezdem z Jindřichova Hradce v 10:39.

Do Kamenice nad Lipou odjíždíme z Jindřichova Hradce mimořádně 9:45 a to v sobotu 8.5., 22.5. a 29.5.

Prázdniny už pojedou tak, jak jste zvyklí, podle jízdního řádu, a to každý den do Nové Bystřice (10:39 z J. Hradce), krom úterka a čtvrtku, tyto dny navštívíme s parním vlakem oblíbenou Kamenici nad Lipou (9:09 z J. Hradce).

My jsme v době koronové rozhodně neleněli a pro letošní parní sezónu si pro vás připravili hned dvě novinky. Těšit se můžete na znovuzrozenou parní lokomotivu U37, která v loňském roce prošla generální opravou a nový kabát dostal také bufetový vůz, který je nezbytnou součástí historické soupravy.

Vyjížďkou parním vláčkem spojíte příjemné cestování romantickou přírodou s nostalgickým ohlédnutím za historií a z blízka si prohlédnete i jedinečnou železniční techniku a drážní stavby.

Jízdenky již nyní zakoupíte na www.jizdenky.jhmd.cz. Více informací na [email protected].

Pozn.: Jedná se o pravidelné vlaky zavedené ročním jízdním řádem a veřejnost je žádána o dodržování aktuálně vyhlášených protiepidemiologických opatření!