23.8 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Už bývá jen kousek! Podpořte vydání knihy ROK ČESKÉ KANADY


Když jsme před 3 lety zakládali web ceskakanadavypravuje.cz,bylo jen ve hvězdách, co všechno bude následovat.

Zpočátku prázdný prostor stránek se stal jednou z inspirací dalšího dění a vyslal Petra Pokovbu do krajiny, v níž přebývá ticho a tajemství. Na základě jeho cest vznikla kniha Česká Kanada vypravuje – Z Landštejna až na kraj světa za 365 dní.

Podpořit vydání knihy můžete ZDE

Ve filmu Česká Kanada vypravuje, který následoval, se filmový tým pokusil zachytit jedinečnou atmosféru kraje, jíž zná každý, kdo se kdy procházel podzimní samotou vesnic pod Vysokým kamenem.
Obrazy, hudba a průvodní slovo Ondřeje Vetchého tomuto cíli napomohly.

Českokanadská trilogie se nyní uzavírá v nové knize Rok České Kanady, jež je poděkováním a vyjádřením vděčnosti za vše, co díky této krajině mohlo vzniknout.

Tvoří ji tři hlavní části.

První je pohledem do zákulisí natáčení filmu, které trvalo po celý rok 2019 a jehož premiéra se uskutečnila 26. června 2020 na hradě Landštejně.

Druhá přinese rozhovory s lidmi, jímž se Česká Kanada stala osudem: paní kastelánkou Jiřinou Mládkovou, která po čtvrt století věrně sloužila Landštejnu a jeho odkazu; Milanem Valko z mařížského muzea; Michalem Kotyzou, znalcem jindřichohradeckých řek a rybníků Petr Luniaczek přiblíží architekturu místních lidových staveb a Petr Vermouzek život na Staroměstsku. Pozoruhodná vyprávění doplní všestrannný tvůrce, sochař a restaurátor Vladimír Krninský a rakouský historik Niklas Perzi, který prožil významnou část svého života v Kautzenu nacházejícího se jen pár kilometrů od Starého Města pod Landštejnem.

Třetí část knihy pak naplní nové kapitoly z cest vrchovinou.

Petr Pokovba

Vydání třetího titulu můžete podpořit výběrem vám blízké odměny v právě probíhající kampani:

weby ČKV:
http://ceskakanadavypravuje.cz/
https://www.facebook.com/KrajinouCeskeKanady/