7.1 C
Jindřichův Hradec
19.04. 2024
Články

Pomocník dron

Dronová technologie získává  ve světě v mnoha oblastech stále pevnější pozici pro své ojedinělé schopnosti, ať již ve stavebnictví, tvorbě map a plánů, v revizích těžko dostupných míst, zemědělství, fotografii či v oblasti prezentace firem, obcí, produktů a v podstatě čehokoliv, na co si vzpomenete.

Ve stavebnictví pomáhá dron např. při vytváření 2D map vybraných lokalit. 2D mapa je mnohonásobně detailnější, než jakákoliv mapa z veřejně dostupných zdrojů a zachycuje reálný stav prostředí v současnosti. Takto vytvořené 2D mapy jsou nositeli referenčních bodů a lze je spojit s mapou katastrální. Dron umí změřit vzdálenosti i objemy i rozlohu zvolené plochy.

dron

Pro revize a inspekce těžko dostupných míst, je využití dronu nasnadě. Místa, kam by se člověk dostával jen s obtížemi a dokumentace stavu výškových ploch a následné zpracování získaných dat by mu trvala týdny, je dron schopen přelétnout v řádech minut a pořídit o mnohem detailnější výstupy jak v celé ploše, tak v určených místech. I zde dron významně ušetří čas a peníze.

South Drones

V zemědělství se dron ve světě využívá jako jedinečný pomocník při monitorování stavu vegetace na osázených plochách, pomocí specializovaného softwaru je schopen určit místa, kde je vegetace v neuspokojivém stavu a je zde zapotřebí více zavlažovat či použít hnojiva, plochu určí podle GPS a změří. I v tomto segmentu lidské činnosti je dron pomocníkem, jehož pohled shora je nezastupitelný. Podobně je dron využíván i v lesnictví.

South Drones

Pohled shora kamerou dronu nepřináší pouze profesní a profesionální využití, ale i radost a novou dimenzi pohledu na realitu z výšek, kam se normální smrtelník nikdy nedostane… Posuďte sami.

10.9. 2016, Ondřej Pumpr, South Drones

South Drones


South Drones s.r.o.
Dvorce 7, 378 02 Stráž nad Nežárkou
tel.: 605 472 664, 606 787 901
email: [email protected]
www.southdrones.cz

Společnost South Drones  s.r.o. ke své práci využívá nejmodernější techniku ve světe dronů, která umožňuje poskytovat širokou paletu činností a výstupů. Ke své práci využíváme nejnovější kvadrokoptéru DJI Phantom 4, která je osazena 12Mbpx/4k kamerou zajišťující vysoce stabilizovaný a především kvalitní obraz i z větších výšek.

Rádi Vám poskytneme služby v těchto oblastech:

  • volnočasové a  sportovní aktivity, oslavy, společenské akce
  • dokumentace projektu (monitorování projektu, ortofotomapy, měření ploch a objemů 3D modely krajiny a budov, měření objemů např. vytěžené zeminy u zemních prací)
  • prezentace firmy pro průmyslové podniky, autosalony, hotely, penziony a jiné ubytovací kapacity, realitní kanceláře apod.
  • revize a inspekce vysílačů a stožárů, střech a komínů, mostů, pozemních komunikací apod.
  • monitoring zemědělských ploch a lesů, mapy normalizovaného indexu vegetace

Na každou zakázku vypracujeme přehledný plán letu a rozpočet, realizaci provedeme ve vámi zvoleném termínu za nejvhodnějších povětrnostních podmínek. Získané snímky a videa zpracujeme do požadované podoby.

Navštívit nás můžete na adrese Panská 102, 377 01 Jindřichův Hradec, nejlépe po telefonické domluvě: