15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Poradna pro nelátkové závislosti PREVENT poradí i online (PREVENT 99)

Děti stále častěji tráví svůj volný čas v online světě a je pro ně leckdy lákavější než ten reálný. Zažíváte něco podobného jako ve videu? Na Poradnu pro nelátkové závislosti PREVENT se mohou obrátit rodiče, kteří si všimli, že jejich dítěti začíná používání internetu přinášet různé komplikace a hledají radu a odbornou pomoc.

Jak ale poznat hranici mezi koníčkem a závislostí? „Existuje několik definic a jejich kritéria pro určení závislosti bývají obdobná. Těmi jsou například neschopnost ovládat nebo omezit hraní, zvyšování tolerance, odvykací příznaky nebo pokračování v aktivitě, i když víme, že nám to způsobuje problémy v životě, třeba ve škole. Stejná, nebo podobná kritéria se používají i při diagnostice závislostí na návykových látkách,“ říká Mgr. Jiří Koreš, vedoucí Poradny pro nelátkové závislosti PREVENT.

Poradna pro nelátkové závislosti PREVENT působí v Českých Budějovicích už pět let. Poskytuje služby lidem, kteří se dostali do nepříznivé životní situace vlivem hazardního hraní, sázení nebo hraní na PC. Pomáhá také blízkým osobám hráčů.

Zájemcům z celé republiky je k dispozici také online poradna na www.neprohraj.se

Závislost na hraní? Kontaktujte poradnu v Č. Budějovicích (neprohraj.se)