20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Před Velikonoci je zapotřebí nejen „úklid duše“, ale i Výdejny Samaritán

Farní charita Jindřichův Hradec poskytuje mnoho let materiální pomoc osobám v nouzi. Pomoc byla v předchozích letech poskytována spíše jako drobná doprovodná služba. Ovšem od poloviny roku 2018 byly vedeny různé snahy o zkvalitnění této pomoci. Díky podpoře dárců, spolupráci s MZe v Jindřichově Hradci se nám podařilo vytvořit Výdejnu Samaritán. Výdejna Samaritán nabízí kromě nouzového šatníku, potravinové a hygienické pomoci, také základní sociální poradenství. Materiální pomoc je poskytována všem lidem, kteří se ocitli v hmotné nouzi a nejsou schopni v danou chvíli řešit situaci vlastními silami. Služeb využívají nízkopříjmové rodiny, samoživitelé, senioři, osoby bez přístřeší a další skupiny.

Před Velikonoci je zapotřebí nejen „úklid duše“, ale i Výdejny Samaritán

Ačkoliv je osob docházejících za námi do Výdejny Samaritán mnoho, kapacitu skladu máme omezenou. Nyní vyhlašujeme STOP STAV, kdy nepřijímáme žádné oblečení, kromě karimatek, dek a spacáků. Velice si vážíme všech darů, které jste nám poskytli! Děkujeme za oblečení všech věkových kategorií, za boty do každého ročního období, za peřiny a ložní prádlo, za spoustu hraček pro děti a mnoho dalšího, co jste nám do Výdejny Samaritán donesli. Nyní se nacházíme ve fázi, kdy je potřeba vyndat oblečení z pytlů, protřídit a složit do regálů, aby se uvolnilo místo na další oblečení.

Farní charita Jindřichův Hradec prosí touto cestou o pomoc dobrovolníky s úklidem Výdejny Samaritán. Úklid bude probíhat 3.3. a 16.3. od 9h – 17h, v přízemí budovy Ministerstva zemědělství, v ulici Pravdova 837/II, Jindřichův Hradec. Budeme rádi, za každou pomocnou ruku! Mimo tento termín oceníme i pravidelnější dobrovolnickou výpomoc. V oblasti dobrovolnictví se obracejte na Bc. Terezu Dvořákovou (tel. 731 402 982, email: [email protected]).

Doporučení na závěr: pokud v tuto chvíli máte doma vyřazené oblečení, darujte ho do sběrných kontejnerů na textil. V Jindřichově Hradci se nachází rovnou čtyři kontejnery! (U Rybníčku 36, U Cihelny 167, Václavská 609, Otín 75). Oblečení z těchto sběrných kontejnerů putuje do Diakonie Broumov.

Pojďme se společně připravit na Velikonoce nejen postem, ale i skutky lásky. Budeme opravdu velmi vděční, pokud nám s úklidem Výdejny Samaritán pomůžete. Děkujeme za pomoc!

Jitka Jedličková – Farní charita Jindřichův Hradec

Náhledové foto: Fotka od Rudy and Peter Skitterians z Pixabay