Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál

Fotil Martin: Jarní Jindřichohradecký pedál
Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál

 

  • 12. 9. 2020 (sobota) od 13:00
  • Park pod gymnáziem – Jindřichův Hradec

Organizátoři sáhli po jednotném místu startu i cíle, a tím je hřiště pod Gymnáziem Vítězslava Nováka. Ti, kteří se rozhodnou absolvovat nejdelší trasu, odtud vyrazí úderem 13. hodiny, o půl hodiny později (tj. ve 13.30 hodin) odstartují cyklisté a pěší na zbývajících trasách.
Nejdelší z cyklistických okruhů měří cca 33 km a účastníky povede z Jindřichova Hradce Pražskou ulicí přes ulici Novodvorskou směrem na sádky, Radouňku, Dolní, Kostelní a Okrouhlou Radouň, odtud k Samků rybníku, dále na Karlov, Lovětín, k Hanovskému rybníku směrem na Horní a Dolní Skrýchov a zpět do Jindřichova Hradce.

Prostřední cyklistická trasa měří zhruba 16 km a vede z Jindřichova Hradce opět Pražskou ulicí, přes ulici Novodvorskou a pokračuje směrem na sádky, Radouňku, Drahýšku a Dolní Radouň a odtud zpět na Radouňku a Jindřichův Hradec.
Začátek trasy nejkratšího, cca 7,5 km dlouhého úseku, kopíruje dvě delší trasy až po Radouňku, odkud směřuje k ulici U Dolního Skrýchova a Jarošovskou ulicí zpátky do místa startu.

Pořadatelé akce ani letos nezapomněli na pěší účastníky a připravili pro ně vycházkový okruh o délce zhruba 2,5 km. Ten vede z parku pod gymnáziem Bratrskou a Nežáreckou ulicí na Balbínovo a Dobrovského náměstí, dále na náměstí Míru, Svatojánskou a Růžovou ulicí na Masarykovo náměstí do ulice Kostelní a Liliové a podél břehu Nežárky zpět do parku pod gymnáziem. Po cestě čeká na účastníky pěšího výletu kontrolní otázka.

Chybět nebude ani tentokrát bohatý doprovodný program, např. originální umělecko-sportovní exhibice SLACKSHOW, elektrický býk, obří nafukovací šipky, simulátor F1, malování na obličej, vodní tetování, fotokoutek či zdravověda. O hudbu i mluvené slovo se postará moderátor Michal Arnošt.

Zhruba v 16.30 hodin dojde ke slosování účastnických diplomů o hodnotné ceny, těmi hlavními budou jízdní kolo a koloběžka.

Změna programu vyhrazena.

Společný zářijový výšlap absolvují účastníci na vlastní nebezpečí. Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené. Na akci budou pořizovány fotografické záznamy. Pořádání akce bude závislé na aktuálních nařízeních a opatřeních v souvislosti s šířením nákazy COVID 19.

Mapy tras ke stažení zde:

ikona souboruPĚŠÍ TRASA 2,5 km
ikona souboruCYKLO 7,5 km
ikona souboruCYKLO 16 km
ikona souboruCYKLO 33 km