15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Slavnostní zahájení charitativní akce „PIVOVAR KAMENICE POMÁHÁ.“

Pomoc pro zraněného hasiče Radka Chmelaře

Pivovar Kamenice nad Lipou a Nadační fond REGI Base I. v pondělí 31.8. 2020 slavnostně zahájil charitativní akci „PIVOVAR KAMENICE POMÁHÁ“ v Pivovaru Kamenice nad Lipou.

Npor. Ing. Radek Chmelař sloužil jako operační důstojník – vedoucí směny na krajském operačním středisku sídlícím v Kladně od května 2012 jako operační technik linky 112. V srpnu 2019 utrpěl vážný úraz následkem pádu, s následným poškozením míchy v oblasti hrudní páteře s prognózou paraplegie a zůstal upoután na invalidní vozík.

Vše vzniklo z popudu bratra zraněného hasiče, Přemysla Chmelaře, sládka výše zmíněného pivovaru. Ten se obrátil s prosbou o pomoc na majitele Pivovaru Milana Houšky a sám zraněný hasič na zakladatele Nadačního fondu REGI Base I. Hynka Čecha. Všichni protagonisté si řekli ano, a tak se celá akce stala 31.8. 2020 skutečností.

Cílem projektuje vybrat částku 715.080, Kč (včetně DPH) na speciálně upravený automobil pro zraněného hasiče Radka Chmelaře. Ten se tak bude schopen samostatně přepravovat a vrátit se zpět do služby v operačním středisku v Kladně.

Pivovar Kamenice nad Lipou a Nadační fond REGI Base I. se dohodli na spolupráci ve třech fázích:

  1. výtěžek z workshopů vaření Piva pro hasiče (voucher k zakoupení na e-shopu REGI Base a na stránkách Pivovaru Kamenice)
  2. výtěžek ze speciální várky piva (3.000 litru)
  3. výtěžek z prodeje piva „Veteránská 11“, (pivní speciál, který bude k nákupu od 11.11.2020)

Ve 14:00 zahájili zástupci obou zainteresovaných organizací na nádvoří Pivovaru Kamenice nad Lipou celou charitativní akci. Poté se všichni vyfotografovali u soudobé i historické hasičské techniky kamenických dobrovolných hasičů a přesunuli se do prostorů „šalandy“, které sousedí také malý varna pivovaru. Tam se Radek Chmelař dozvěděl, jak se budou učit vařit pivo ti, kteří si zakoupí zážitkový voucher na vaření piva a tím mu pomohou získat potřebnou částku na speciálně upravený automobil.

Po přesunu do hlavní velké varny došlo na jednotlivé rozhovory, včetně těch na kameru pro regionální televizní vysílání.

Všichni protagonisté i hosté ochutnali vynikající pivo Kamenického pivovaru a pak už nezbylo než slíbenou pomoc začít realizovat.

Přítomni:

  • Npor. Ing. Radek Chmelař, zraněný hasič
  • Majitelé Pivovaru Kamenice nad Lipou Milan a Ivana Houškovi
  • Přemek Chmelař, sládek Pivovaru Kamenice nad Lipou, bratr zraněného hasiče
  • Zástupci Nadačního fondu REGI Base I. zakladatel Hynek Čech a jeho kolega Libor Adam
  • Novináři
  • Dobrovolní hasiči Kamenice nad Lipou

Všechny informace, včetně celého příběhu zraněného hasiče Radka Chmelaře jsou na microsite: www.pivovarkamenicepomaha.cz