27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Společně to zvládneme! (Svět Fantazie)

Společně to zvládneme! (Svět Fantazie)

I v této době je tu Svět Fantazie stále s vámi.

Dvakrát týdně připravujeme pro rodiče s dětmi, kteří jsou dlouhou dobu v karanténě, Tvořeníčko s Fantazií. Vyrábíme zde krásné výrobky z materiálů, které máme všichni doma. Tvořeníčkem podporujeme polytechnickou výchovu s environmentální tématikou a spolupráci rodiče s dítětem. Pomocí těchto aktivit se snažíme navodit i lepší psychickou náladu a pohodu v domácnosti. Inspiraci najdete na Facebookových stránkách Světa Fantazie, z.ú. a Houbového Parku.

Kvůli nouzovému stavu naši zaměstnanci z chráněných bydlení, zůstali v karanténě. Celý náš tým okamžitě zareagoval na nepříznivou situaci a vymyslel individuální pracovní strategii „práce doma.“ Dovezli jsme materiály do chráněných bydlení. Ve spolupráci s klíčovými asistenty jsme domluvili pracovní náplň pro každého pracovníka, aby situaci v izolaci lépe zvládl. Každý den jsme naše zaměstnance telefonicky kontaktovali, abychom je motivovali a psychicky podpořili v této těžké době. Zadaná práce v chráněném bydlení jim pomáhala k lepšímu psychickému stavu. Neupadali tak do deprese a lépe tuto situaci pochopili a překonali.

Snažíme se pomáhat i šitím roušek, a to především do chráněných bydlení a nyní i pro děti s oslabenou imunitou. Roušky rozdáváme zdarma potřebným.

Věříme, že toto špatné období společně zvládneme!

Tým Světa Fantazie