8.1 C
Jindřichův Hradec
29.05. 2024
Články

To není fér! /Příběh ze Světa Fantazie z.ú./

Svět Fantazie, zapsaný ústav v projektu „Sociální začleňování – Práce je radost“ pracuje s tělesně i smyslově handicapovanými lidmi převážně z chráněného bydlení. Tyto osoby pomáhají v Houbovém Parku s úklidem a čistotou užívaných prostor veřejností a s pracemi na zahradě. Jejich osobní příběhy jsou často neuvěřitelné a smutné.

Ruce pomoc
zhivko / Pixabay

Snažíme se pomáhat v navázání přetrhaných nitek důvěry ve své okolí, které se často chovalo k našim klientům nevybíravě. V tuto chvíli bojujeme s arogancí a přehlížením morálních a etických zásad.

V době, když byla osoba, za kterou nyní prosíme, ještě osobou svéprávnou, byla zadlužena nejenom svým pochybením, ale i svou biologickou rodinou. Tato osoba není schopna rozpoznávat ve finančním světě co je dobré, co smí a co si nemůže dovolit. Když požádáte, aby něco udělala, prostě to udělá, protože vám věří. A tak podepsala kousek papíru, aniž by byla schopna vyvodit dopady, které podpis může vyvolat.

Dluhy se v tuto chvíli pohybují v řádech několika desítek tisíc korun, přestože původní jistina, která podpis obsahuje, byla ve výši několika málo tisíc korun. Věřitelem jedna z nebankovních firem, která požaduje vysoké úroky a není ochotna o odpuštění úroků z dlužné částky ani slyšet. Náš klient se dostal částečně nezaviněně do vysokých dluhů, které nemůže sám nikdy splatit, i když se snaží pracovat. Věříme, že se nám společně podaří dotyčné osobě pomoci.

Jedním z účelů našeho projektu je zaměstnání handicapovaných osob, aby mohly splatit své závazky, oddlužit se a mít možnost za vydělané peníze žít jako my ostatní. Projekt je na dobu určitou. Jsme si vědomi, že dluhy se platit musí. Výše narůstajících úroků se však v situaci našeho klienta stává dluhem nesplatitelným. V tuto chvíli již tato osoba splatila několikrát více, než byla výše původní jistiny.

Komunikovali jsme s věřitelem, bohužel byly naše žádosti o odpuštění alespoň části dlužných úroků striktně odmítnuty. Je nám líto lhostejnosti, se kterou se setkáváme. V tomto příběhu vystupuje skutečný člověk, který neměl tolik štěstí, jako my ostatní.

Chceme mu pomoci a proto Svět Fantazie věnuje výtěžek z prodeje ručně vyrobených mýdel na pomoc k oddlužení. Budeme vděčni i za jakoukoliv vaši pomoc.

Pokud vás tento příběh oslovil, můžete nás kontaktovat na telefonním čísle 736419795 nebo poslat finanční dar na účet Světa Fantazie, číslo: 4000060394/7940, variabilní symbol: 7777.

Děkujeme.

Za celý tým Světa Fantazie, z. ú. – Ing. Bohuslava Blaas Bérová, MBA. – Zakladatelka a ředitelka