21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Třikrálová sbírka bude!

Tříkrálová sbírka bude, ale i Tři králové musí počítat s tím, že epidemiologická situace neumožní setkání koledníků s dárci tváří v tvář. Čekejme tedy změny v průběhu největší celorepublikové sbírky a dobrovolnické akce. Při velmi příznivé situaci, kdy nastane uvolnění všech opatření, lze očekávat klasickou tříkrálovou koledu s požehnáním Vašich domovů, a to v termínu od 1. do 24. ledna 2021. Pokud se situace nezlepší, proběhne Tříkrálová sbírka s určitými omezeními tak, aby zajistila bezpečí koledníků i dárců. Nechceme Vás připravit o požehnání, které koledníci do Vašich domovů přinášejí.

Tříkrálová sbírka se nově pokusí své věrné příznivce oslovit také on-line. Chceme tímto vyzvat zejména vás, mladší – pomozte svým rodičům a prarodičům přispět do online kasičky, která bude přístupná na webu www.trikralovasbirka.cz od 20. 12.2020 do 30.4 2021 a umožňuje Vám darovat podle konkrétní obce, kterou si vy zvolíte. Otevíráme tak společně nový prostor Třem králům, kteří vám přinášejí požehnání a skrze vás darují pomoc těm nejpotřebnějším.

Přípravy na sbírku neobejdou bez dobrovolníků a štědrosti dárců. Pokud byste se chtěli aktivně zapojit do sbírky jako koledníci či dobrovolníci, kontaktujte Farní charitu Jindřichův Hradec: Jitka Smrčková, tel.: 605 849 877, 731 604 554, e-mail: [email protected]. Více informací na www.trikralovasbirka.cz

Kde všude můžete koledovat?
Blažejov, Číměř, Dívčí Kopy, Dolní Pěna, Dolní Žďár, Doňov, Hadravova Rosička, Hatín, Horní Pěna, Horní Radouň, Hospříz, Jilem, Kačlehy, Kamenný Malíkov, Kostelní Radouň, Lodhéřov, Nová Olešná, Okrouhlá Radouň, Pístina, Pleše, Polště, Ratiboř, Rodvínov, Rosička, Stráž nad Nežárkou, Staré město p. Landštejnem, Světce, Újezdec, Velký Ratmírov, Vícemil, Višňová, Vlčetínec, Vydří, Záhoří aj.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Farní Charita Jindřichův Hradec