16.2 C
Jindřichův Hradec
23.05. 2024
Články

Výcvik a zkouška na motocykl v Autoškole Jakub Adam

Počínaje rokem 2016 došlo ke změně průběhu zkoušky na motocykl. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni změnit průběh výcviku, což má za následek zvýšení ceny. Rizika spojená s touto změnou, vyvolávají další náklady spojené s výcvikem a následnou zkouškou, které děláme pro bezpečnost žáka. Příkladem zvýšení bezpečnosti je pořízení airbagové vesty na motorku. Dále je v ceně zahrnuto úrazové pojištění žáka v průběhu výcviku a zkoušky v základním plnění atd.

Průběh výcviku

Výcvik se skládá ze tří částí. Výcvik na cvičišti, výcvik s učitelem na jednom motocyklu a samostatné jízdy s učitelem na druhém motocyklu, který bude žáka navigovat prostřednictvím interkomu. Pokud žák zvládne všechny tyto tři části, bude moci jít ke zkoušce.

Průběh zkoušky

Závěrečná zkouška žadatelů o řidičské oprávnění skupin AM, A1, A2 a A má od 1. listopadu 2015 nová pravidla.

První část této zkoušky zahrnuje předvýjezdovou kontrolu motocyklu a zvláštní jízdní úkony, které obsahuje příloha č. 7 k novelizované vyhlášce č. 167/2002 Sb. Co vše bude součástí zkušební jízdy na cvičišti – viz. příloha (formát docx.)

Video ukázka:

Druhá část zkoušky probíhá v provozu, kdy žák musí předvést samostatnou jízdu bez učitele. Komisař bude žáka navádět interkomem z doprovodného vozidla autoškoly.

 

AUTOŠKOLA – Jakub Adam