2.6 C
Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Archivní

Vzdělávací cyklus Jak přežít ve světě informací III

Umělá inteligence je dobrý sluha ale zlý pán. Jsme obklopeni informacemi a někdy není jednoduché se v nich vyznat a nepropadnout informačním manipulacím? Jak s umělou inteligencí pracovat? To vše přinese už 3. pokračování přednáškového cyklu Management informací v současném prostředí, jehož úvodní přednáška startuje už v pondělí 4. března 2024 na Fakultě managementu VŠE.

  • 8:00 – 9:30 – Jak se zorientovat v informačním přehlcení a jak reagovat na poplašné zprávy, konspirace a dezinformace
  • 10:00 – 11:30 – Ověřovací dílna informací – praktické využití ověřovacích technik

V rámci cyklu si na praktických ukázkách představíme rozdíl mezi misinformacemi, dezinformacemi a konspiračními teoriemi. Naučíme se, jakými postupy a dostupnými nástroji lze snadno za pomoci internetu ověřovat pravost a důvěryhodnost informací a jejich zdrojů, poznáme osvědčené postupy vyvracení dezinformací a ukážeme si, jak je možné se jim vyhnout.

Vzdělávací cyklus je zcela zdarma, je potřeba se pouze zaregistrovat na adrese: https://fm.vse.cz/dezinformace3

Seznámíme se také s praktickými možnostmi a nástroji umělé inteligence, naučíme se, jak se umělé inteligence správně ptát vytvářením správných „promptů“ a také čeho se při psaní těchto promptů vyvarovat. Představíme i nástroj pro odhalování-detekci dezinformací, Verifee. A protože je umělá inteligence dobrá pro více věcí, ponoříme se do jejího využití ve vzdělávání, konkrétně na příkladech nástrojů pro podporu vědeckého psaní a pro práci s literaturou.