7.1 C
Jindřichův Hradec
19.04. 2024
Články

Zase ta rozhodování (KOUZLA JH)

Každý z nás mámě někdy tendenci, si něco přát, jednou se splní, jindy ne.

Proč? Kde je chyba?

Narodila se moje duše ve štěstí, nebo ve smůle?

Váhy Rozhodnutí
qimono / Pixabay

Duše každého z nás si vybírá to kde, kdy a komu se narodí. Vybírá si rodiče, vybírá si sourozence, příbuzné, kolektiv ve školce, škole, zaměstnání, vybírá si i svého partnera. Má to vybrané, ještě před porodem.

Částečně jsou hodnoty neměnné, to je datum narození, numerologický rozbor. Částečně jsou věci měnné. Každá negativní stránka – každé negativní číslo v datu narození je možné vyvážit, protože vše má svůj rub, má svůj líc, svou pravou stranu, svou levou stranu. A každé číslo v datu narození nám ukazuje, kde bychom měli posílit, případně ubrat. A když víme jak, nabízí se pak otázka proč ne.

Právě volba je to, co přispívá k vyzrání nás samotných. Svůj život si plánujeme ještě před početím. Ovšem tím, že volíme, rozhodujeme se, vybíráme směr doprava, doleva, na střed nebo zpět, můžeme své cesty pozměnit. Změna není ani špatná, ani dobrá, je to prostě tak, protože to byla naše volba, naše rozhodnutí.

Říká se, že každý z nás máme svého ideálního partnera, spřízněnou duši…. Někteří z nás ho poznali, mají ho, jiní ani nepostřehli, že je to on, míjeli ho. Tím, jak se rozhodujeme, můžou nám jedna rozhodnutí nahradit rozhodnutí jiná.

Jsme-li příkladně ve vztahu, byť nevyrovnaném, ale s naším vědomím . . . to je on/ona . . . a setrváváme-li ve vztahu i po jeho naplnění (protože ne vše je na věky, a někdy je třeba odejít a posunout se jinam . . . . vztah je přežitý), může se nám stát, že toho pravého/pravou míjíme.

Jsou typy lidí, kteří tím, jak si vybrali svou cestu (třeba na okraji společnosti, despotický manžel, nepříjemný šéf), nás mohou vtáhnout i tam, kam nepatříte. Nikdo z nás tu není proto, aby odžil život jiného a obětoval se mu, tedy, za předpokladu, že to také není jeho svobodná volba. Při rozhodování se co dál, se svým životem, při rozhodování se, jakou cestou se máme dát dál, pomáhá vlastní SVOT analýza (ekonomové ví, pro neekonomy je to zhodnocení kladné a záporné stránky).

Vezměme si papír, přeložme na půl, na jednu polovinu zapisujme jen klady a pozitiva, na druhou půlku papíru jen zápory a negativa. Vše zapisujme bez emocí, papír doplňujme průběžně, den, týden, měsíc…. Tak dlouho, jak budeme cítit potřebu zapisovat.

Kvalitnější je, pokud si připravíme dvě různě barevné nádoby (klady/zápory) a pozitiva/negativa budeme zapisovat na samostatné lístečky a vhazovat do patřičné nádoby. Jednoho dne se v klidu posaďme a čtěme, nedivme se také tomu, že některé hodnoty budeme mít zapsány vícekrát.

Rozhodnutí, jak výsledek zúročíme, je opět pouze na nás. Zda setrváme, či se rozhodneme pro změnu.

Vaše KOUZLA JH – Marta Lukácsová

(Článek v rámci placené inzerce.)