26.2 C
Jindřichův Hradec
16.07. 2024
Články

Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku

Co řešili státní policisté poslední dva měsíce na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

 • Neposkytnutí pomoci

Policie poutaJ.Hradec – Způsobila nehodu a měla od ní ujet.

Jindřichohradečtí kriminalisté vyšetřují dopravní nehodu ze  dne 18. listopadu 2020, kdy kolem 10:50 hodiny ve městě nad Vajgarem řídila žena ulicí Claudiusova směrem k nábřeží Ladislava Stehny osobní motorové vozidlo Hyunday  I 20, když se za jízdy pravděpodobně plně nevěnovala řízení vozidla a  nesledovala situaci v provozu na pozemní komunikaci,  přičemž  narazila do otevřených levých zadních dveří zaparkovaného osobního automobilu Škoda Fabia, ve kterých v tu chvíli stál poškozený, který  si vyndaval ze zadních sedadel vozu věci. Poškozenému takto měla způsobit  zranění s dobou léčené nejméně tři   týdny. Podezřelá žena měla z místa nehody odjet, aniž by poškozenému jako řidička, která měla způsobit dopravní nehodu, poskytla potřebnou pomoc, ač tak mohla učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného. Dopravní nehodu policisté řádně zadokumentovali, zjistili totožnost podezřelé ženy, kterou vypátrali a rovněž řádně ve věci vyslechli. Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování včerejšího dne 12. ledna vydala usnesení o zahájení trestního stíhání podezřené ženy pro trestné činy  ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, které si v nejbližších dnech převezme. Trestní stíhání bude vedeno na svobodě.

 • Stopařka zlodějka

J.Hradec – Řidič přišel o 15 000 korun aneb pro dobrotu na žebrotu!

Jindřichohradečtí  policisté pátrají po dosud neznámé ženě, pachatelce přečinu krádeže, která ve středu 6. ledna v době kolem 16:30 hodin až  17:00 hodin, jako stopařka nasedla v J. Hradci v ulici Vídeňská na víceúrovňové křižovatce přiléhající k Žižkovým kasárnům do osobního automobilu Citroen Berlingo na zadní sedadlo. Při cestě z J.Hradce do Třeboně před prodejnu Penny Market v Táborické ulici, využila nestřeženého okamžiku a přisvojila si finanční hotovost v celkové výši 15 000 korun, kterou vyjmula z peněženky, jenž byla uschována ve volně odložené bundě, právě na zadním sedadle vozidla. Následně  po krádeži hotovosti peněženku vrátila zpět do bundy. Svým jednáním způsobila neznámá stopařka poškozenému výše uvedenou škodu. Na svoji vstřícnost tak řidič patrně dlouho nezapomene aneb  pro dobrotu na žebrotu….

Občané J. Hradce, kteří jste viděli stopovat neznámou ženu v ulici Vídeňská a můžete jí popsat, sdělte své poznatky jindřichohradeckým policistům cestou tísňové linky policie 158. Děkujeme Vám.

 • Krádež 53 kartonů cigaret

J.Hradec –Slavonice – Kdo kradl v provozní době?

Dačičtí  policisté pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu krádeže, který v době od 30. prosince  do 3. ledna 2021 odcizil v obci Slavonice z prodejny v provozní době,  z volně přístupných regálů, celkem 53 kusů kartonů cigaret různých značek. Svým jednáním  způsobil poškozené firmě  celkovou škodu ve výši nejméně  58 900 korun. Tohoto jednání se neznámý  pachatel dopustil v době nouzového stavu.

Pokud máte informace vedoucí k dopadení pachatele či pachatelů, sdělte své poznatky  cestou tísňové linky policie 158 dačickým policistům. Děkujeme Vám.

 • Zloděj v chalupě

Jindřichův Hradec . Vzal vše co mu přišlo pod ruku.

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele chalupy v osadě Rosička, který přijel svůj objekt zkontrolovat po několika měsících a zjistil, že mu chalupu mezitím navštívíl zloděj, který odcizil vše na co přišel. Z přilehlé kůlny zmizely lyže, hůlky i lyžařské boty, šroubováky, kleště a jiné nářadí. Z chalupy pak zloděj odcizil televizi, mikrovlnku a vodovodní baterie. Celkem způsobil zloděj škodu za bezmála 30 000 korun.

 • Kdosi posprejoval kulturní památku

J.Hradec – Zeď kostela sv.Jakuba i schodiště je modré a červené barvy.

Jindřichohradečtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu poškození cizí věci. Samozvaný umělec v době od 17:00 hodin dne 15. prosince do 12:50 hodin dne 28. prosince, na zeď kostela Svatého Jakuba, jenž je  zapsán jako kulturní památka a na kamenné schodiště které je jeho součástí, nastříkal červeným a modrým sprejem různé obrazce a nápisy o celkové ploše 38 m2. Svým jednáním takto způsobil škodu ve výši nejméně 50 000 korun.

Pokud jste viděli pachatele při činu či znáte jeho totožnost, sdělte své poznatky jindřichohradeckým policistům cestou tísňové linky policie 158. Děkujeme.

 • Tragická nehoda u Třeboně

Jindřichův Hradec – Řidič zřejmě dostal přetáčivý smyk.

V neděli 27. prosince večer vyjížděli všechny složky Integrovaného záchranného systému na silnici I/24 za obcí Třeboň, kde byla ohlášena vážná dopravní nehoda. Po příjezdu na místo nalezli v havarovaném osobním vozidle muže, který nejevil známky života.

Dopravní policisté Územního odboru Jindřichův Hradec ohledáním místa nehody a dalším šetřením zjistili, že řidič (roč. 1974) jel s osobním vozidlem tovární značky Škoda Octavia Combi, ve směru Majdalena – Třeboň, kde v místní části Holičky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svých schopnostem a vlastnostem nákladu, povětrnostním podmínkám, kdy po projetí levotočivou zatáčkou na mokré, místy namrzající vozovce, dostal přetáčivý smyk, vjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil levou stranou do vzrostlého stromu, přičemž utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Provoz na komunikaci byl po dobu vyšetřování řízen kyvadlově.

Připomínáme zásady bezpečné jízdy na mokrých či zledovatělých komunikacích. Nikdy nepodceňujte povětrnostní podmínky a neopomínejte zimní výbavu vašeho vozidla!

 • Internetový podvod

J.Hradec – Třeboň – Bagr zaplatil, zpět nedostal své peníze ani minirypadlo.

Třeboňští  policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který v době od  17. října do  11. prosince uvedl jiného  v omyl tím, že na internetovém portálu nabízel na prodej bagr – minirypadlo SUNWARD SWE 17b za částku 125 000 korun. Na tento inzerát zareagoval poškozený z Třeboňska, který po předchozí e-mailové komunikaci uhradil finanční částku ve výši 134 832 korun včetně dopravy  ze svého bankovního účtu  na účet prodávajícího. Tento poté přestal komunikovat. Do dnešního dne však prodávající bagr poškozenému nezaslal a  rovněž mu nevrátil jeho peníze.

 • Zneužití platební karty zemřelého

J.Hradec – Kdo učinil dva neoprávněné výběry?

Jindřichohradečtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který se v přesně nezjištěné době zmocnil úvěrové karty na jméno poškozeného, který dne 25. října 2020 zemřel. Z této karty dne 27. října z bankomatu  v Nové Včelnici vybral nejprve finanční hotovost ve výši 5 000 korun a odpoledne částku ve výši 3 000 korun. Tímto svým jednáním způsobil  společnosti  z Francouzské  republiky celkovou  škodu ve výši právě 8 000 korun.

 • Pootevřené vstupní dveře do bytu

J.Hradec –Nezvaný host odcizil 50 000 korun i osobní doklady poškozené.

Jindřichohradečtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který kolem 7:20 hodin dne 7. prosince v J. Hradci v panelovém domě na sídlišti Vajgar vstoupil přes nezajištěné a pootevřené vstupní dveře do obývaného bytu v 1. nadzemním podlaží domu. Zde nikým neviděn přešel do kuchyně, kde odcizil z pracovní desky kuchyňské linky papírovou obálku s finanční hotovostí ve výši 50 000 korun. Dále odcizil dámskou kabelku s peněženkou, která obsahovala platební kartu bankovního ústavu i občanský a řidičský průkaz na jméno poškozené včetně kartičky zdravotního pojištění  i  kartičku zdravotního pojištění vydanou pro nezletilé dítě. Poté neznámý lapka z bytu stejnou cestou odešel neznámo kam.

Pachatel takto konal i přesto, že byl vyhlášen pro celé území ČR nouzový stav a to  z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19, tedy v době extrémně škodlivého stavu, v rámci kterého je potřeba směřovat veškeré lidské zdroje právě a toliko k odstranění tohoto extrémně škodlivého stavu. Pokud bude pachatel vypátrán a usvědčen, hrozí mu trest odnětí svobody  na dvě léta až osm let.

 • Kdosi poškrábal lak vozu

J.Hradec – Neviděli jste pachatele při činu?

Jindřichohradečtí policisté pátrají  po dosud neznámém pachateli přečinu poškození cizí věci, který v době od 15:00 hodin dne 5. prosince do 10:00 hodin dne 6. prosince na volně přístupném parkovišti před bytovým domem v obci Lodhéřov, úmyslně poškodil zde příčně zaparkované osobní vozidlo  Škoda  Citigo  zelené barvy.  Do laku  vyryl v části přední kapoty kosočtverec, vedle kterého vyryl nápis „ nečum“  a na levých předních dveřích učinil  vryp o délce 103 cm.   Svým jednáním  způsobil neznámý vandal  poškozené škodu ve výši nejméně 10 000 korun.

Pokud jste viděli pachatele při činu nebo znáte jeho totožnost, sdělte své poznatky jindřichohradeckým policistům cestou tísňové linky policie 158. Děkujeme.

 • Rozbité speciální sklo na radiologii

J.Hradec –V nemocnici na radiologii způsobil škodu přes 202 000 korun.

Podezřelý muž, posilněn alkoholem, měl v červenci v nemocnici v J.Hradci, jakožto pacient přivezený vozidlem ZZS Jihočeského kraje, na oddělení radiologie, při vyšetření úmyslně rozlomit kovový stojan na infúze se  kterým měl poté rozbít skleněnou výplň okna oddělujícího místnost snímání CT a místnost obsluhy CT. Tato skleněná dvouvrstvá výplň o ploše 100×80 cm a je vyrobena ze speciálního olovnatého skla, které zachytává radiové záření. Svým jednáním tak způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 202 000 korun.  Jindřichohradečtí policisté přečin poškození cizí věci precizně zadokumentovali. Včerejšího dne 24. listopadu si podezřelý muž převzal záznam o sdělení podezření.

 • Nebezpečné vyhrožování

J.Hradec – S nožem v ruce měl vyhrožovat újmou na zdraví.

Podezřelý muž dne 21. listopadu v dopoledních hodinách zaslal po předchozí písemné rozepři na sociální síti,  na mobilní telefon poškozeného dvě hlasové zprávy, kdy měl požadovat adresu, kde se poškozený a další muž  nachází, že se na místo dostaví a vyhrožovat oběma poškozeným újmou na zdraví. Své výhružky měl následně umocnit tím, že přišel před dům  v J. Hradci, kdy v ruce měl držet otevřený nůž  a měl křičet na oba poškozené, kteří v tu dobu  seděli na balkoně v prvním patře  domu, ať jdou dolů, že jim ukáže…  Toto jednání vzbudilo v poškozených mužích důvodnou obavu o jejich životy, přičemž vše  oznámili na obvodní oddělení policie v J.Hradci. Muži zákona „známou firmu“ ihned zadrželi  a ještě téhož dne mu předali sdělení podezření pro přečin nebezpečné vyhrožování. Nyní podezřelého trestně stíhají v režimu zkráceného přípravného řízení. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest   odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti.

 • Opět kradl, nyní v drogerii a za nouzového stavu

J.Hradec – Čeká v policejní cele, zda bude uvalena vazba.

Podezřelý muž dne 11. listopadu kolem 16:15, v drogerii v J.Hradci, bez použití násilí, měl odcizit z regálu různé drogistické zboží, které si měl ukrýt do bundy oblečené na sobě. S takto schovaným zbožím měl bez zaplacení projít  pokladním prostorem a následně prodejnu opustit. Poškozené společnosti  měl svým jednáním způsobit škodu ve výši právě 1 664 korun.  Svého jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech potrestán. Přičemž  tuto krádež spáchal v době vyhlášeného nouzového stavu v ČR z důvodu vážného ohrožení zdraví nakažlivou nemocí Covid-19.

Včerejšího dne 18. listopadu byl  podezřelý muž policisty  v J.Hradci zadržen a ještě téhož dne byl policejním komisařem  obviněn  ze  zločinu  krádeže. V současné době je obviněný muž umístěn v policejní cele na OOP J. Hradec. Dnešního dne 19. listopadu bude policejním komisařem služby kriminální policie a vyšetřování   podán  návrh na vzetí obviněného do vazby. Zda bude vazba uvalena rozhodne příslušný soud. V případě soudem uznané viny tomuto hrozí trest odnětí svobody v rozsahu dvě léta až osm let.

 

Zdroj: Policie ČR – (Oficiální zprávy Policie ČR  se redakčně neupravují)