15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku

Co řešili státní policisté poslední dva měsíce na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Pátrací akce byla úspěšná

J.Hradec – Suchdol nad Lužnicí – Hendikepovaného seniora našel policejní psovod. (16.3.2021)

Včerejšího dne 15. března v 18:25 hodin oznámil policistům na obvodním oddělení v Suchdole  nad Lužnicí muž z malé obce u Suchdola, že za ním přišla sousedka  s tím, že její nevlastní hendikepovaný syn ( 1949) se do současné doby nevrátil domů. Ona jej hledala, avšak nenašla a  má o něj strach. Na místo byla ihned vyslána hlídka Suchdolských policistů. Tito však seniora nenalezli. Proto byla rychle zorganizována pátrací akce do které byli nasazeni policisté ze Suchdola nad Lužnicí a Třeboně, profesionální hasiči z Třeboně, dobrovolní hasiči ze Suchdola nad Lužnicí, Rapšachu a Majdaleny i vojáci AČR. Do pátrání se dobrovolně zapojili i občané z obce, ze které pohřešovaný senior pochází.  Informace o pohřešovaném byla policisty rovněž předána do Rakouska. Ve  21:15 hodin  byl zjištěn poznatek posledního výskytu pohřešovaného a to přibližně v 16:00 hodin  v lesním porostu u tamní hájovny.

Na základě zjištěných skutečností byl vyžádán příjezd policejního psovoda z J.Hradce se čtyřnohým ochráncem zákona, psem Gaunerem.  Policejní psovod Lubomír Ábel na místě posvítil do lesa, neboť chtěl použít policejního psa k vyhledání pachové stopy pohřešovaného. Ještě před nasazením čtyřnohého pomocníka však spatřil ve tmě v lesním porostu siluetu člověka. Tuto osvítil  a k postavě se přiblížil. V zápětí  zjistil, že se jedná o  pohřešovaného muže, který byl  opřený o strom  poblíž lesní cesty. Letecká podpora ze vzduchu byla ještě před příletem odvolána. V tu dobu byl 1 stupeň Celsia. Pátrací akce tak ve 21:45 hodin šťastně končí. Prokřehlý  a podchlazený hendikepovaný senior byl úspěšně vypátrán.  Na místo se dostavila ZZS ze Suchdola nad Lužnicí, která neshledala u vypátraného muže žádné zranění a proto byl převezen do místa svého bydliště.

  • Smrtelná dopravní nehoda u Dolního Skrýchova

Jindřichův Hradec – Náraz do stromu nepřežil řidič osobního vozidla. (12.3.2021)

Policisté z dopravního inspektorátu v Jindřichově Hradci byli dnes krátce po půl jedné přivoláni ke smrtelné dopravní nehodě, která se stala na silnici č. I/23 u Dolního Skrýchova. Po příjezdu na místo zjistili, že zde havaroval osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil muž (33 let). Spolu s ním seděl ve vozidle ještě spolujezdec (28 let). Řidič jel pravděpodobně od Jarošova nad Nežárkou a  vlivem vysoké rychlosti vyjel s vozidlem mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Na místě nehody zemřel, spolujezdec byl se zraněním převezen do nemocnice. Při nehodě vznikla škoda ve výši 50 000 korun. Přesné příčiny a okolnosti této nehody zjišťují jindřichohradečtí dopravní policisté.

  • Zloděj se zmocnil batohu

J.Hradec – Poškozený přišel o 27 699 korun, telefon, doklady i o platební karty. (11.3.2021)

Jindřichohradečtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu  krádeže a přečinu ;neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, který  dne 23. února  v do poledních hodinách v J.Hradci v ulici U knihovny před vchodem do prodejny se zmocnil zde odloženého batohu, který si zde odložil poškozený. Společně s batohem odcizil  v něm uloženou  finanční hotovosti ve výši 22 000 korun, částku 220 EURO (dle kurzovního lístku 5 699 korun),  mobilní telefon i  kompletní sadu Glukometru. Dále dvě platební karty,  český řidičský průkazu cestovního pasu státu Švýcarsko a osobní identifikační karty státu Švýcarsko. Svým jednáním způsobil neznámý pachatel poškozenému  celkovou škodu ve výši nejméně 33 700 korun.

Jelikož se neznámý pachatel svého jednání dopustil  v době, kdy byl  vyhlášen pro území ČR  nouzový stav,  pokud bude dopaden a usvědčen,  hrozí mu zvýšená trestní sazba a to trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

  • Výtržnictví

J.Hradec – Plynovou pistolí měl střílet na autobus, který byl řidičkou zaparkován. (25.2.2021)

Včerejšího dne 24. února kolem 14:10 hodin se podezřelý muž mohl dopustit přečinu výtržnictví. Na veřejném a volně přístupném prostranství, u hlavní komunikace u obce  na Jindřichohradecku, měl užít svou expanzní zbraň skupiny D, nepodléhající zákonu o zbraních a střelivu (plynová pistole), ze které měl minimálně čtyřmi výstřely  vystřelit směrem k autobusu, který byl řidičkou zaparkován na krajnici u hlavní komunikace vedoucí do obce  a to na hrázi rybníka, neboť zde čekala na další pracovní jízdu.  Podezřelý muž   tímto jednáním nezpůsobil žádnou újmu na zdraví jiné osobě ani hmotnou škodu. Jindřichohradečtí policisté podezřelého muže zadrželi. Tento policistům dobrovolně vydal expanzní zbraň skupiny D. Muži zákona zahájili úkony trestního řízení a po provedených výsleších a dalších úkonech propustili podezřelého muže ze zadržení na svobodu.

  • Policisté zasahovali na ledu, šlo o život 

Jindřichův Hradec – Muži, který chtěl ukončit svůj život pomohli společně s manželkou policisté. (16.2.2021)

Jindřichohradečtí policisté mají za sebou dost náročné pondělní odpoledne. Krátce po obědě přijali od kolegů z linky 158 oznámení o muži na rybníku Vajgar, který se snad snaží úmyslně probořit led a v rybníce se utopit.  Když hlídka dorazila na místo, zjistila, že dost daleko od břehu je skutečně na ledu v části, kde led nebyl úplně zamrzlý, muž, který něco vykřikuje a ohrožuje postupem po ledu sám sebe.

Policisté se k muži přiblížili a zjistili, že navíc drží nůž a chce se jím zabít. Křičel, že bude mluvit jen s manželkou a policisté se nesmí přibližovat., jinak se podřeže. Hlídka se snažila muže zklidnit a kolegové mezitím zajistili přítomnost manželky rozčíleného muže.  Situace se vyhrocovala, muž se opakovaně řízl do ruky a policisté se snažili k muži opatrně přiblížit. Když muž uviděl manželku, odložil nůž na led. Manželka šla opatrně k muži a podařilo se jí odložený nůž sebrat. V tomto okamžiku zakročili policisté a muže znehybnili. Zjistili, že má pod bundou ještě další nože, nestačil je však použít.

Pro zranění, které si způsobil na ruce a břiše, byl předán zdravotníkům. Led naštěstí všechny tyto manévry vydržel. Karanténní opatření či práce z domova mnohdy zhoršují vztahy mezi blízkými osobami, je však lepší včas o problémech mluvit, než volit podobná zkratkovitá jednání a ohrožovat životy i dalších osob.

Zdroj: Policie ČR – (Oficiální zprávy Policie ČR  se redakčně neupravují)