20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Akademie krasobruslení a ledního hokeje pod vedením mistrů

Klub HC Vajgar Jindřichův Hradec opět připravil program pro rozvoj individuálních dovedností v krasobruslení a ledním hokeji s osobnostmi světa profesionálního sportu.

Poslední neděli před letními prázdninami zavítají podruhé na zimní stadion Jana Marka do Jindřichova Hradce mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner a mistr světa v ledním hokeji Peter Pucher. Pro děti a mládež z krasobruslařských a hokejových klubů i jednotlivce je připraven celodenní program včetně kondičního tréninku v tělocvičně.

Sportovní klub HC Vajgar Jindřichův Hradec navázal spolupráci se spolkem Děti do bruslí v rámci celoročního konceptu se zaměřením na rozvoj individuálních dovedností pro krasobruslení a lední hokej pro děti a mládež z Jindřichova Hradce a blízkého okolí. Mladí sportovci mají tak jedinečnou příležitost rozvíjet svůj sportovní talent pod vedením profesionálních osobností ze světa sportu.

Program obou akademií v Jindřichově Hradci je kapacitně omezen z důvodu vytíženosti ledové plochy místního zimního stadionu.

V letních měsících se akademie Tomáše Vernera a Petera Puchera přesune naplno do Hokejového centra Pouzar v Českých Budějovicích. Poslední srpnový termín zavítají mistři na zimní stadion do Telče.

V rámci akademie Petera Puchera jsou od dubna do konce letních prázdnin připraveny v programu také odpolední tréninky individuálních dovedností vždy v úterý a ve čtvrtek na zimním stadionu v Telči.