-0.7 C
26.04. 2024

Basketbalisté Lions po třech a půl letech opět vítězně!

V sobotu večer lvi po bojovném výkonu poráží silného soupeře BK JIP Pardubice, který má ve svém kádru jména jako Tomáš Vyoral, Petr Šafarčík a Dino Repeša.

Náš tým předvedl koncentrovaný nástup do zápasu, kdy jsme se do soupeře zakousli a díky dobrému doskoku, přesné střelbě a kvalitní obraně jsme první kvartu vyhráli 21:13.

Ve druhé čtvrtině jsme v trendu navyšování náskoku pokračovali až na poločasové skóre 52:35, kdy jsme se mohli spolehnout na dobrý výkon lavičky, doskoky a přesnou střelbu za tři body.

Ve třetí čtvrtině tým Pardubic zavelel ke comebacku, za první minutu Beksa stáhla náš náskok na 52:40. Pro další vývoj zápasu bylo rozhodující, že jsme soupeře zastavili a další snížení skóre jsme v tomto herním úseku nepřipustili. Naopak jsme do konce čtvrtiny náš náskok navýšili na slibných 77:56.

V posledním herním úseku jsme si zadělali na thriller. Beksa přitáhla šrouby, nasadila pressing po celém hřišti a donutila nás v tomto úseku k 9 ztrátám! Navzdory komplikacím v závěru utkání a přes nervozitu spojenou s vidinou prvního letošního vítězství náš mladý tým dotáhl zápas do vítězného konce 92:90.

Našimi nejlepšími střelci byli Lukáš Stegbauer a Torin Dorn s 19 body.

Torin Dorn byl s validitou 31 naším nejužitečnějším hráčem. Zaznamenal double-double s 19 body, 15 doskoky a 7 asistencemi.

Lukáš Stegbauer předvedl výbornou střelbu za 3 body, kdy proměnil 5 z 11 tříbodových střel a přidal 7 doskoků.

Diago Quinn dal 16 bodů, 9 doskoků a vynutil si na sebe 7 faulů a měl lví podíl na naší zpevněné obraně v podkošovém území.

Štěpán Borovka předvedl svůj nejlepší této výkon sezóny a díky jeho 12 bodům jsme včera slavili čtyři dvouciferné střelce.

Sečteno a podtrženo, jsme včera předvedli bojovný týmový výkon, každý hráč na hřišti ze sebe vydal maximum a díky dodržování taktiky našeho hlavního trenéra Gilberta Abrahama jsme zvítězili.

Ve středu nás čeká zápas na hřišti mistra ERA Nymburk a již příští sobotu na domácí palubovce vyzveme BK Redstone Olomoucko.

Pozápasový komentář hlavního trenéra Gilberta Abrahama:
Jsem velmi nadšený za náš tým mladých hráčů. Toto je skvělá ukázka práce, kterou pravidelně odvádíme. Naše dvě nové posily Jordan Strawberry a Diago Quinn nám velmi pomohli. Dávali těžké střely a byli skvělí v obraně. Jsem velmi nadšený z vítězství, ale nesmíme se nechat unést, musíme dál makat, dál se zlepšovat a připravit se na další zápasy. Máme před sebou hodně práce.

Pozápasový komentář Diago Quinna:
Jsem nadšený, že jsem dnes pomohl týmu dosáhnout prvního vítězství. Toto je můj třetí zápas s týmem a je super vidět, jak jsou z dnešního vítězství všichni šťastní.

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu!

Naše body: Stegbauer a Dorn 19, Quinn 16, Borovka 12, Novotný a Gregory 6, Welsch a Ikegwuruka 5, 4 Strawberry
Body Pardubic: Šafarčík 29, Walton 20, Svoboda 16, Pekárek 13, Vyoral 10, Švrdlík 2

Rozhodčí: Martin Kučírek, Lukáš Hartig, Jakub Kec
Komisař: Robert Paulík