7.1 C
Jindřichův Hradec
19.04. 2024
Články

Basketbalová akademie dvakrát ve Final Four! | GBA Lions Jindřichův Hradec

GBA Lions Jindřichův Hradec U17

Našich největších úspěchů jsme v letošní sezóně dosáhli v kategorii U19. Podařilo se nám vybojovat dvě extraligové soutěže a z tohoto důvodu jeden z týmů hraje pod hlavičkou našeho partnerského týmu Sojky Pelhřimov i když většinu tréninkových jednotek absolvuje v Jindřichově Hradci. Tým GBA Sojky Pelhřimov U19 vyhrál základní část extraligy a v playoff si vybojoval účast a pořadatelství prestižního turnaje Final Four U19. Po covidové přestávce se nám s velkým úspěchem v letošní sezóně podařilo uspořádat silně obsazený prestižní mezinárodní turnaj Young Guns Invitational. Náš tým došel až do finále, kde podlehl špičkovému italskému celku Stella Azzurra Roma.

Komentář ředitele Get Better Academy Juliana Beťka:

„Ke spojení Basketu Jindřichův Hradec a Get Better Academy došlo v roce 2019 na základě společné vize. Tou vizí je skrze basketbal vychovávat budoucí profesionály, ale v prvé řadě pracovité mladé lidi, kteří chápou, že úspěch nikdy nepřijde sám, ať už se člověk věnuje čemukoli.

V důsledku pandemie Covid-19 se bohužel vše zpomalilo. Rád bych touto cestou poděkoval městu Jindřichův Hradec, městu Pelhřimov, rodičům a všem podporovatelům našeho společného projektu za pomoc, kterou nám v těchto těžkých časech poskytli na základě naší vize. A tato vize se konečně naplňuje. GBA Sojky Pelhřimov vyhráli základní část nejprestižnější basketbalové soutěže v České republice a mají tak právo hostit Final Four U19. Prosincový turnaj Young Guns, ve kterém naši junioři změřili síly s Římem, FC Barcelonou nebo Atlantou, vystřídají nejlepší české týmy na MČR U19, které proběhne 7.5. v Pelhřimově a 8.5. v Jindřichově Hradci.

Srdečně tak zvu všechny nadšence kvalitního basketbalu na zápasy Final Four. Věřím, že společně vytvoříme atmosféru, která nás požene k co nejlepším výkonům a případně i k celorepublikové medaili.

Chtěl bych také pogratulovat celku GBA Lions Jindřichův Hradec U17, kteří se jako nováček soutěže probojovali do Final Four U17. GBA je hrdá na skvělou, ale hlavně tvrdou práci, kterou naši hráči a trenéři pravidelně odvádí. Hráči z celé Evropy včetně Hradečáků Jordana Oupoha a Michala Grilla, budou 14.5. a 15.5. bojovat o republikový titul U17. Jako ředitele Get Better Academy mě nejvíce těší, jak naši studenti rostou a jak se zlepšují. Uvidíme se na Final Four.

Ještě jednou chci poděkovat městu Jindřichův Hradec, městu Pelhřimov a lidem, kteří v našem regionu reprezentují basketbal. Například BK JH, díky jejichž pomoci se můžeme zlepšovat a přinášet domů úspěch“

Za další velký úspěch považujeme postup našeho týmu GBA Lions Jindřichův Hradec U17 do turnaje Final Four U17. Je třeba zdůraznit, že se jedná o nováčka v extralize U17, který se průběžně zlepšoval v rámci celé sezóny a do play off a následujícího Final Four se probojoval z nadstavbové skupiny B. Toto zároveň považujeme za velký příslib do další sezóny.

Komentář hlavního trenéra GBA Lions Jindřichův Hradec U17 Norberta Kalabišky:

„Na začátku sezóny jsme si stanovili dvě priority. První byl individuální rozvoj hráčů, jako pilíř našich dosavadních úspěchů. Druhá priorita byl postup do play off. Sezóna nezačala úspěšně z pohledu výher, s čímž jsem počítal, protože v kategorii U17 jsme měli úplně nový tým plný velmi mladých hráčů. Od začátku jsme se soustředili na svou práci, která v průběhu sezóny přinesla první ovoce. V nadstavbové části B, kam jsme se po první fázi soutěže dostali, jsme začali dominovat, skončili jsme na prvním místě a do cesty za playoff se nám postavil celek Loko Plzeň, na který jsem si osobně věřil. Tuto sérii jsme vyhráli a postoupili jsme do play off, což byl jeden z cílů letošní sezóny. Důvodem tohoto cíle nebyl postup samotný, ale zkušenosti a příležitost předvést svou hru v kvalitních zápasech. Samotný development za necelých 5 měsíců, je pilíř našeho malého úspěchu, kterým Final Four bezpochyby je. Upřímně jsem neměl očekávání typu vyhrát playoff nebo Final Four. Věřím, že když člověk odvede práci na maximum, výsledek se musí dostavit. To, jakého výsledku nyní dosáhneme, je už z části štěstí a z části způsob, jakým je tým vedený. Stále je prioritou připravit ročník 2005 na budoucí juniorskou soutěž a ročník 2006 na přebírání žezla v kategorii kadetů. Hlavní role v kategorii kadetů bude náležet jim. Věřím a uděláme maximum, abychom ve Final Four znovu potěšili divácké oko a hráli basketbal, kterým se chceme již dlouhodobě prezentovat. Velký dík také patří našim mladým talentům, kteří se učí a berou coaching velmi vážně. Ukázali velký charakter a také ambici uspět nejen jako jednotlivci, ale jako tým.“

Nakonec Vás chceme pozvat na dvě nejdůležitější události letošní Hradecké basketbalové sezóny. Těmi jsou již dříve zmíněné Final Four v kategorii U19 a barážová utkání o udržení nejvyšší mužské basketbalové soutěže Kooperativa NBL v Jindřichově Hradci.

Turnaj Final Four se uskuteční v sobotu 7.5. v Pelhřimově a 8.5. v Jindřichově Hradci, kde budou naši junioři usilovat o medaili MČR.

Baráž o KNBL se hraje dvouzápasovým formátem a první utkání odehrajeme na palubovce našeho soupeře SK Slavia Praha 6. května ve 20:00. Na tento zápas vypravujeme autobus pro naše fanoušky, kteří se utkání budou chtít zúčastnit. Poprosíme zájemce, aby se přihlásili na e-mail [email protected]

Druhé barážové utkání proběhne v neděli 8. května v 18:00 ve sportovní hale v Jindřichově Hradci.

Závěrem Vám chceme předat pozvánku od hráče našeho A-týmu Marka Welsche:

„Do baráže jdeme s velkým sebevědomím a očekáváme, že se nám podaří nejvyšší ligu udržet. Slavie nebude vůbec jednoduchý soupeř a čekají nás dva těžké zápasy. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům za veškerou letošní podporu a zároveň je požádat, aby nás přišli podpořit i tento víkend.“

Filip Hraba