16.8 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Basketbalové fanoušky Jindřichova Hradce a Pelhřimova čekají hned dvě důležité události!

Basketbalisty GBA Fio banka Jindřichův Hradec čeká baráž o udržení v nejvyšší basketbalové soutěži Kooperativa NBL. Jejich soupeřem bude po vypjaté finálové sérii vítěz 1. ligy SK Slavia Praha, která velmi těsně porazila jihočeský tým Sršni Písek. Baráž se hraje dvoufázovým formátem.

Věříme, že nás naši věrní fanoušci v posledních dvou zápasech sezóny podpoří. Na venkovní utkání, které se uskuteční v pátek 6. května v Praze v hale Slavia Eden, vypravujeme pro naše příznivce autobus. Pokud budete mít zájem, místa si stále můžete rezervovat na e-mailové adrese [email protected]

Domácí utkání odehrajeme v neděli 8. května v naši sportovní hale v Jindřichově Hradci, kde budeme spoléhat také na podporu našeho šestého hráče, kterým jste Vy!

Tento měsíc jsme rozhodně nezaháleli. Kromě pravidelného tréninku máme za sebou přátelské utkání proti Nymburku a již tento pátek nás čeká druhé přátelské utkání v Ústí nad Labem. Jde o modelová utkání za zavřenými dveřmi, která nás udrží v zápasovém rytmu.
Celý náš tým je odhodlán předvést, že nejvyšší basketbalová soutěž do Jindřichova Hradce patří.

Komentář hlavního trenéra Juliana Beťka:

Čeká nás velmi kvalitní soupeř, který má stále možnost posílit svůj kádr. Naše sezona skončila před třemi týdny, ale doufám, že nás přátelská utkání udrží v herním rytmu. Hráči k přípravě přistupují zodpovědně a věřím, že baráž, která nemá favorita, pro nás dopadne pozitivně.

Dalším lákadlem je FINAL FOUR U19.

FINAL FOUR je turnaj 4 nejlepších týmů juniorské extraligové soutěže U19, tyto celky si svoji účast vybojovali ve dvoukolovém play-off a nasazení do semifinálových zápasů bude probíhat na základě výsledků letošní sezóny. Náš klub GBA Sojky Pelhřimov se stal vítězem nadstavbové soutěže a získal tak právo pořádání tohoto finálového turnaje. V sobotu 7.5.2022 proběhnou v Pelhřimově dva semifinálové duely. V neděli 8.5.2022 se pak dění přesune do Jindřichova Hradce, kde proběhnou zápasy zápas o 3. a o 1. Místo. Dalšími účastníky této prestižní basketbalové akce jsou týmy Basket Brno, USK Praha a Tygři Brno.

Přijďte naše mladé basketbalisty v boji o titul mistra ČR podpořit. Více informací ohledně Final Four najdete na webových stránkách a sociálních sítích našeho klubu.

Komentář starosty města Jindřichův Hradec:

Vážení basketbalisté, milí příznivci a návštěvníci turnaje,

jsem rád, že vás mohu přivítat v Jindřichově Hradci při takto mimořádné události, kterou jistě turnaj Final FOUR U19 je. V našem městě máme kvalitní sportovní zázemí a výbornou, nejen soutěžní, atmosféru. Pro město je velkým přínosem, že může být dějištěm finálových utkání mezi týmy, které jsou juniorskou basketbalovou špičkou. Každá takováto událost, která dělá našemu městu dobré jméno, je nejlepší reklamou. Věřím, že se všichni sportovci a návštěvníci turnaje budou v našem městě cítit dobře, a to nejen díky kvalitnímu zázemí, ale i díky tomu, že jen pár kroků od sportovní haly, mohou vplout do malebných uliček historického města. A pokud si Hradec nestihnete prohlédnout tentokrát, udělejte si k nám výlet jindy. Jindřichův Hradec ležící v srdci České Kanady je město, kde nikdo nepřijde zkrátka: mladí lidé, rodiny s dětmi, zamilované páry toužící po romantických a klidných zákoutích, výletníci lačnící po atmosféře dávno zašlých věků, železniční nadšenci mířící na úzkokolejku nebo za největší jihočeskou modelovou železnicí, ale ani sportovci, kteří v Jindřichově Hradci a jeho okolí mohou strávit nezapomenutelnou dovolenou. Basketbalistům přeji dobré výsledky a radost ze hry a návštěvníkům přeji nezapomenutelné sportovní zážitky.

Ing. Jan Mlčák, MBA
Starosta Jindřichova Hradce

Komentář starosty města Pelhřimov:

Vážení sportovní přátelé,
Jsme velmi potěšeni, že naše město bude na začátku května hostit finálový turnaj juniorské kategorie U19 o titul mistra České republiky v basketbalu. Chtěl bych touto cestou pozdravit hráče, trenéry, realizační týmy a fanoušky jednotlivých družstev . Věřím, že si najdete čas k prohlídce našeho města, které má myslím co turistům nabídnout. Poděkovat bych chtěl i místnímu basketbalovému klubu za dlouholetou příkladnou práci s mládeží a vzornou reprezentaci Pelhřimova a to nejen v této juniorské kategorii. Pořadatelství takto významné události je myslím tou nejlepší odměnou pro všechny, kdo rozvoji basketbalu věnují svůj volný čas. Z pohledu diváka se těším na kvalitní basketbalovou podívanou a věřím, že jednotlivé zápasy budou vedeny v duchu fair-play a potěší všechny, kteří do naší sportovní haly zavítají. Jednotlivým týmům bych chtěl popřát úspěch, ať se Vám daří prodat úsilí, které jste museli po celý rok vynaložit, aby se na tento finálový turnaj probojovali. Vyhrát může jen jeden tým a já si jako Pelhřimovský patriot přeji, aby to byl tým domácích SOJEK.

Ladislav Med
Starosta města Pelhřimov