13.8 C
26.04. 2024

Basketbalový mistr z Nymburka nezaváhal ani na palubovce Lions

GBA Fio banka Jindřichův Hradec x ERA Basketball Nymburk 89:112

Do zápasu jsme dnes vstoupili velmi dobře a hlavně díky Willovi Brownovi, jsme s mistrem drželi v první čtvrtině krok. Ve druhé čtvrtině si Nymburk vybudoval značný náskok, který poté postupně zvyšoval v průběhu celého zápasu.

Rozdílovou statistikou byly ztráty (18:5), doskok (34:46) a body z druhých šancí (6:22).

Z naší strany šlo však o velmi dobrý ofenzivní výkon, naše úspěšnost z pole byla proti druhé nejlepší obraně ligy (77,6 odbržených bodů na zápas) 49% a dokázali jsme vsítit 89 bodů.

Ian DuBose nás dnes dobře dirigoval z pozice rozehrávač. Zaznamenal 15 bodů a 7 asistencí.

Craig Victor dal také 15 bodů a přidal 5 doskoků.

Will Brown opět zaznamenal double-double (14 bodů+10 doskoků).

Filip Novotný přidal 14 bodů a 4 asistence.

Povedený vstup do svého prvního zápasu v našem dresu a zároveň prvního KNBL zápasu prožil Martin Kheil. Martin dal 6 bodů (2/2 za tři body) a přidal 1 doskok a 1 asistenci.

Příští sobotu začínáme skupinu A2 výjezdem do Ostravy.

Naše body: Victor a DuBose 15, Brown a Novotný 14, Stegbauer 8, Borovka Kheil a Linahrt 6, Sinadinović 3, Novák 2

Body Nymburka: Harding a Gak 23, Kovář 12, Ross 11, Palyza 9, Váňa Benda Kříž a Hruba 8, Tůma 2

Pozápasový komentář asistenta trenéra Jimmyho Rhoadse:

Nymburk je nejlepší tým této ligy a hrát proti němu je vždy velká výzva. Má špičkové hráče i trenérský tým, ale myslím si, že jsme dnes měli momenty, které jsou příslibem do dalších utkání. Těším se na začátek skupiny A2, protože věřím, že jdeme správným směrem.

Pozápasový komentář Filipa Novotného:

Z pohledu tabulky šlo o zápas prvního s posledním a myslím, že jsme předvedli hodně dobrý výkon. Obzvláště v útoku nám to dnes padalo. Rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme na dvě minuty vypadli a Nymburk si vybudoval 25bodový náskok, který si držel do konce. Musím pogratulovat soupeři, byl jednoznačně lepší, ale myslím, že každý z nás je rád za dnešní výkon a máme na čem stavět do skupiny A2.