18.6 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Bazénový komplex v J. Hradci? Zábava za každého počasí

K letním prázdninám patří koupání a vodní radovánky. Díky tomu, že Plavecký bazén Jindřichův Hradec, coby v Jihočeském kraji unikátní bazénový komplex, má co nabídnout za každého počasí, jsou obyvatelé i návštěvníci Jindřichova Hradce a okolí v obrovské výhodě oproti ostatním: nemusí sledovat počasí.

Levnější vstup

aquapark Jindřichův Hradec
Foto: Lukáš Šamal

Venkovní aquapark je netradičně kaskádovitě řešený a byť se jedná o umělé koupaliště, návštěvníky uhrane svým citlivým a přirozeným zasazením do přírodního koutu na okraji rybníku Vajgar. Vedle relaxačního bazénu s vodními atrakcemi, divokou řekou a toboganem zde návštěvníci objeví i bezpečné dětské brouzdaliště se skluzavkami. Pro sportovní radovánky je vyhrazeno pískové hřiště a herní park s lanovkou a dětským hřištěm. Občerstvení nabízí kiosky a „Bistro nad Vajgarem“ na terase, z níž se otevírá exkluzivní výhled na starobylé město. Venkovní pokladna skýtá levnější vstup, což platí i pro držitele permanentních čipů z řad stálých návštěvníků. Ti nemusí čekat u pokladny a sami si přes turnikety procházejí. Venkovní pokladna, jež umožňuje využívání pouze venkovní části bazénového komplexu, je otevírána jen ve dnech s letními teplotami.

Vstup přes vnitřní bazény

Bazén a aquapark Jindřichův Hradec
Foto: Lukáš Šamal

Návštěvníci, kteří si vstupenku zakoupí ve vestibulu krytého bazénu, získávají oproti tomu mnohem širší paletu služeb a podstatně vyšší komfort. Za jedno vstupné mohou využívat jak vnitřní bazény s vodou nahřátou až do 30 stupňů Celsia, tobogan, vířivky a dětskou skluzavku, tak rovněž získávají možnost libovolně procházet do venkovního areálu. Vstup do části pod širým nebem je uzavřen pouze v případě deště nebo chladu. Vnitřní bazény i venkovní aquapark, jehož provoz se řídí počasím, jsou o letních prázdninách přístupné denně od 10.00 do 20.00 hodin.

Aktuální informace jsou zveřejňovány na: bazen.jh.cz, Facebooku Bazén Jindřichův Hradec nebo telefonním čísle recepce: 384 321 236.

Marcela Kůrková