BK Lions prohráli první zápas baráže o NBL

BK Lions prohráli první zápas baráže o NBL!BK Lions

Po výborném začátku hra Lions totálně uvadla a soupeř, ač vedl pouhé 4 minuty, si odváží do odvety náskok 7 bodů.

Do zápasu Lvi vstoupili parádně, hráli rychle a aktivně a to neslo své ovoce. Po 7 minutách po trojce Zuzáka vedli 20:9 a nadějný náskok do konce čtvrtiny navýšili na 13 bodů.

Pak však domácí nepochopitelně polevili. Nechali soupeře hrát a naprosto upustili od rychlého přechodu, který byl základním cílem do zápasu. Útočně  byli sice Lvi  stále potentní, soupeř se však i nadále držel a v poločase to bylo o 11 bodů.

Druhý poločas však byl totální protipól toho, co domácí chtěli hrát. Nedokázali zahrát žádný signál, v obraně hosté soupeře přehrávali jednoduchými clonami. I tak Lions nadále vedli o 9 bodů.

Poslední čtvrtina byla již z kategorie hororové. Nemohoucnost Lions se přenesla i na útok, kde hráli roli statistů a místo toho, aby šli do koše, tak ho ostřelovali z dálky (za celý zápas stříleli 10 trestných hodů). Soupeř se naopak nabudil a za 5 minut srovnal. Nadšeně bojující hosté přidávali jeden koš za druhým,  hra domácích se naopak totálně rozpadla a do odvety si tak vezeme manko 7 bodů.

LIONS J.Hradec – Sokol Hradec Králové 75:82 (26:13, 44:33, 62:53)

Zuzák 20, Wright 18, Šoula 12, Stegbauer 7, Fait a Vošlajer 6, Hanuš 4, Kaša 2 – Šírek 26, Majerík 20, Faifr 13, Macela 11, Švandrlík a Lachman 3, Tomáš, Mahler a Kiršbaum 2

Trojky: 4 – 9

TH: 10/7 – 22/13

Doskoky: 36 – 36

Zdroj: bkjh.cz