0.2 C
26.04. 2024
Sportovní zprávy

Brno out, Jihlava in – Olymp je ve čtvrtfinále

Hokejbalisté Olympu postoupili do čtvrtfinále I. ligy, když osmifinálovou sérii proti Brnu vyhráli 2:1 na zápasy. Po úvodním brněnském duelu vedli 1:0, ale doma na Hvězdárně pak bylo potřeba, k postupu, oba dva pokusy.

Brno out, Jihlava in – Olymp je ve čtvrtfinále TJ HBC Olymp J. Hradec – HBK Bulldogs Brno 1:2 (1:0, 0:0, 0:2).

Góly a přihrávky: 14. Slanina (Hunal) – 43. Emmer (Gavenda), 43. M. Šmarda. Střely na branku: 44:10. Vyloučení: 6:8. Rozhodčí: Jeletz – Prudík, 90 diváků.

O Velkém pátku se hrála první odveta a každý očekával, že po ní bude Olymp ve čtvrtfinále. „Také jsme si to mysleli, ovšem dopadlo to naopak. Z Brna nepřijel odevzdaný soupeř, ale plný chuti bojovat a rvát se o výsledek. Sice jsme měli velkou převahu, avšak gólově vyjádřena nebyla,“ konstatoval domácí forward Marek Miláček. Po první třetině J. Hradec vedl na střely 18:2, ale na branky jen 1:0. Po druhém dějství byl poměr střel 31:6, jenže gólman Buldoků Jiří Schönberger své mužstvo stále držel na jednobrankovém odstupu. „Na konci třetí třetiny jsme měli čtvrtminutový blackout,“ okomentoval Miláček 14 vteřin, během nichž v závěru hosté dvakrát dostali balónek za záda domácího brankáře Jana Janáka a vynutili si třetí zápas.

TJ HBC Olymp J. Hradec – HBK Bulldogs Brno 4:2 (0:1, 2:1, 2:0).

Góly a přihrávky: 21. T. Kohút (Škarda), 28. Slanina (Strašík), 34. Hunal (Škarda), 40. Škarda (Plášil) – 4. Mejzlík (Svoboda, Zapletal), 21. Klíma (M. Šmarda, Emmer). Střely na branku: 43:20. Vyloučení: 6:9, z toho T. Kohút (J. Hradec) a Svoboda oba 10 minut osobní trest, Fišar (oba Brno) trest do konce zápasu. Využití přesilovek: 0:1. Rozhodčí: Vokurka – Daněk, 88 diváků. Konečný stav série: 2:1 (2:1, 1:2, 4:2).

O den později jsme brzy inkasovali a Brno bylo na koni. Pak dalo druhý gól, ale naštěstí nás to nepoložilo. Naše převaha už nebyla taková jako v pátek, avšak šancí jsme měli spoustu. Hráli jsme stále stejně dopředu, což se vyplatilo,“ uvedl Miláček. Jeho spoluhráč Tomáš Kohút, jenž se v úplném závěru ocitl ve vítězném pěstním souboji s Dominikem Svobodou, zareagoval přesným zakončením po 16 vteřinách na stav 0:2. Následně ještě ve druhé třetině srovnal stav Libor Slanina a v úvodu třetí patnáctiminutovky výsledek otočil ve prospěch Olympu Martin Hunal. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání, ale před branku gólmana Filipa Janáka se dostávali sporadicky. Osmifinálovou sérii pak završil čtvrtou trefou skvěle hrající Ivan Škarda. „Byl to opravdu velký boj. Brno překvapilo svojí houževnatostí. Celé osmifinále se hrálo ostře, ale obešlo se bez zákeřností,“ dodal Miláček.

O vyrovnanosti prvního kola play-off nejlépe hovoří fakt, že všechny série skončily 2:1. Ve čtvrtfinále, které už se hraje na tři vítězství, se Olymp střetne s Jihlavou. První dva zápasy se hrají na Vysočině o víkendu 7.-8. dubna.

Libor Slanina (J. Hradec – útočník): „Osobně jsem měl Brno za snadného soupeře, ale překvapilo houževnatostí, propracovanou obranou a zachytal mu dobře brankář. Doma jsme byli aktivní, ovšem naše šance končily na jejich obranném bloku nebo gólmanovi. Jsem rád, že jsme rozhodující zápas dokázali z nepříznivého stavu otočit, svědčí to naší dobré psychice. Jsme odhodláni rvát se v dalších bojích. Sice nás ve čtvrtfinále čeká Jihlava s několika reprezentanty, což je horký favorit na celkové prvenství, ale je v našich silách vyřadit jí. Musíme v celé sérii hrát zodpovědně. Divákům bych rád poděkoval za to, že nás s Brnem přišli povzdudit. Bylo jich opravdu hodně a doufám, že přijdou i na Jihlavu, aby byli, jak věřím, již svědky našeho postupu.“

Sestava: J. Janák, F. Janák – Hunal, Landkammer, Plášil, Tržil, Popelka, B. Mátl – D. Mátl, Čapek, Slanina, T. Kohút, Matějka, Škarda, Miláček, Strašík, Smudek.