1.1 C
Jindřichův Hradec
20.04. 2024
Články

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Věříme, že práce s lidmi, kteří se ocitli v těžké životní situaci, osobami na okraji společnosti, dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí, seniory, nemocnými či handicapovanými, má smysl. Charita Jindřichův Hradec nabízí těmto lidem profesionální sociální pomoc.

Přestože se o naše klienty starají naši stálí zaměstnanci, neobejdeme se bez pomoci dobrovolníků. Ta je naprosto nenahraditelná. Bez dobrovolníků bychom nedokázali nabídnout pomocnou ruku tolika klientům. V Charitě Jindřichův Hradec se o dobrovolníky stará koordinátorka Veronika Rozsypalová. „V současné době hledáme dobrovolníky, kteří jsou ochotní věnovat každý týden hodinu nebo dvě svého času pacientům Nemocnice Jindřichův Hradec nebo klientům CSS Česká,“ říká. A jak takové dobrovolnictví v praxi vypadá? Například doprovod na procházce po areálu, povídání si, hraní různých stolních her, případně zapojení se do volnočasových aktivit v těchto zařízeních. Vítaná může být i drobná rukodělná práce nebo hra na hudební nástroj.

Co může takové dobrovolnictví zájemcům přinést? „Nabízíme pocit užitečnosti, naplnění, možnost podílet se na službě lidem, nová přátelství, vztahy, nové zkušenosti a samozřejmě zaškolení a pojištění všech dobrovolníků,“ vysvětluje Veronika Rozsypalová. Zapojit se mohou zájemci starší 15 let. Pokud je dobrovolník mladší 18 let, potřebuje souhlas zákonného zástupce.

Hledáme také dobrovolníky například na jednorázové akce jako je úklid nebo třídění materiální pomoci ve Výdejně Samaritán. Tradičně se neobejdeme bez pomoci dobrovolníků při Sbírce potravin, která se koná dvakrát ročně v prodejně Lidl. Tentokrát je naplánována na sobotu 22. dubna od 8 do 18 hodin a smyslem sbírky je doplnit zásoby potravin ve Výdejně Samaritán.

Pokud vás dobrovolnictví v Charitě Jindřichův Hradec zaujalo, ozvěte se koordinátorce Veronice Rozsypalové, telefon: 739 744 039, e-mail [email protected].
Více informací také na webu www.jindrichuvhradec.charita.cz/podporte-nas/staze-a-dobrovolnictvi/

Miroslava Mayerová, Charita Jindřichův Hradec
(Autorka fotografie – Foto: Emily Heidt)