21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Charita nabízí v nových prostorách služby pro veřejnost

Část služeb Charity Jindřichův Hradec najdete nově budově bývalé mateřské školky na sídl. U Nádraží 1302 v Jindřichově Hradci.  Přestěhovala se sem Poradna pro lidi v nouzi, Sociální rehabilitace sv. Markéty, Výdejna Samaritán a vzniká zde také Dobrovolnické a komunitní centrum.

Ve středu 19. dubna budovu, která je v majetku města, slavnostně otevřeli ředitel Diecézní Charity České Budějovice Jiří Kohout, ředitelka Charity Jindřichův Hradec Karolína Píchová, jindřichohradecký probošt Ivo Prokop, starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár a místostarosta Radim Staněk.

V přízemí objektu najdou klienti Výdejnu Samaritán. Ta nabízí materiální pomoc lidem, kteří se dostali do tíživé životní situace.

V budově sídlí také Poradna pro lidi v nouzi. Sociální pracovnice zde poskytují pomoc osobám v těžké životní situaci. Na poradnu se mohou obracet i lidé, kteří si nevědí rady se svými nadměrnými dluhy.

Třetí službou je Sociální rehabilitace sv. Markéty. Je určená osobám v krizi starším 18 let. Tato služba vede klienty k samostatnosti, nezávislosti a soběstačnosti. Sociální pracovnice například s těmito lidmi nacvičuje činnosti, které jsou zdánlivě samozřejmé. Například nácvik obsluhy běžných zařízení domácnosti jako pračka, sporák, péče o domácnost nebo obstarání nákupu.

V nových prostorách Charity vzniká Dobrovolnické centrum. Zaměřuje se na činnost dobrovolníků na území města i okolí. Zájemci se uplatňují při práci s dětmi a mládeží v podobě doučování a účastní se volnočasových aktivit. Pomáhat mohou i ve Výdejně Samaritán. Zaměřujeme se i na spolupráci s organizacemi, kam chceme proškolené dobrovolníky posílat. Jedná se o Nemocnici JH a CSS Česká.

V budově se také v Komunitním centru scházejí lidé z Ukrajiny, kteří našli v Jindřichově Hradci a okolí nový domov a rádi by se více začlenili. Věnuje se jim koordinátorka, která pomáhá připravovat různorodé aktivity.

V hlavním sídle Charity Jindřichův Hradec u ulici Arch. Teplého 1306 zůstávají služby zaměřené na rodiny a děti. Najdete zde Sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi sv. Rity, která spolupracuje s rodina, ve kterých žijí nezletilé děti. A dále je zde Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kompas. To nabízí bezpečné prostředí a smysluplné prostředí pro děti a mládež.

Kontakty:

Budova sídl. U Nádraží 1302/II, J. Hradec
Výdejna Samaritán, E-mail: [email protected], Tel.: +420 732 136 485

Poradna pro lidi v nouzi, E-mail: [email protected], Tel: +420 731 402 982

Sociální rehabilitace sv. Markéty, E-mail: [email protected], Tel.: +420 605 849 877

Dobrovolnické centrum, E-mail: [email protected], Tel. 739 744 039

Budova Arch. teplého 1306/II, J. Hradec

Sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi sv. Rity, E-mail: [email protected], Tel.: +420 605 876 183

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kompas, E- mail: [email protected], Tel.: +420 730 540 628