10.3 C
Jindřichův Hradec
26.05. 2024
Články

Co chystá Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel v roce 2023?

Dům gobelínůV novém roce nabídne veřejnosti Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel bohatý kulturní a vzdělávací program. Můžete se těšit na výstavu gobelínů nazvanou „Řemesla“ z cyklu Františka Kysely, které utkala Marie Hoppe-Teinitzerová podle jeho návrhu. Dalším očekávaným zážitkem bude výstava sdružení textilních výtvarníků poeticky pojmenovaná „Poezie nitě”, tentokrát ve zcela v novém pojetí.

Opět pro vás připravujeme oblíbené workshopy, kde se blíže seznámíte nejen s tkalcovským řemeslem, ale nabídneme i jiné textilní techniky. Pro děti budou tradičně připraveny připraveny tvořivé a řemeslné dílny. V sezóně nabízíme veřejnosti ke zhlédnutí živou expozici. Návštěvníci Domu gobelínů zde mohou nahlédnout do tajů restaurování tapiserií.

Přesné termíny všech akcí najdete na webu: www.dumgobelinu.cz. Dům gobelínů přivítá své návštěvníky 1. dubna 2023, a to každý den kromě pondělí od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00. Individuální prohlídky větších skupin jsou možné po předchozí domluvě i mimo uvedené termíny.

Děkujeme všem našim přátelům a příznivcům za dosavadní přízeň a těšíme se na setkání s vámi v letošní sezóně.

Petra Mašková (Jindřichohradecký zpravodaj 01/2023)