25.6 C
Jindřichův Hradec
8.09. 2024
Články

Co chystá Muzeum Jindřichohradecka na červen

Muzeum Jindřichohradecka

Expozice v jezuitském semináři jsou v červnu otevřeny denně od 8.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Městská vyhlídková věž je otevřena denně od 10 do 12.30 a od 13.30 do 18 hodin.

Kostel sv. Jana Křtitele a výstavní prostory v minoritském klášteře jsou otevřeny denně od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Knihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin.

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy JINDŘICHŮV HRADEC SOBĚ! Z historie jindřichohradeckých pěveckých a divadelních spolků. Vernisáž se uskuteční 9. června 2022 v 16 hodin ve výstavní síni muzea „V jezuitském semináři“ na Balbínově náměstí. Výstavu, kterou bude doprovázet interaktivní program pro děti i dospělé, můžete navštívit do 2. října 2022.

Výstava HORNÍ NÁMĚSTÍ – MÍSTO PAMĚTI. Město Jindřichův Hradec ve sbírkách muzea, která je umístěna v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici, představuje jedno z hlavních částí města. Výstava potrvá do 6. ledna 2023.

Výstavní sál „Ve Svatojánské“ ve Štítného ulici Vám představuje výstavu ŠERKA, ŠÁŠÍ, MĚCHURA – TO JE NAŠE KULTURA. Výstava s bohatým edukačním programem bude otevřena do 6. ledna 2023.

Panelovou výstavu J. A. KOMENSKÝ VE SBÍRKÁCH MUZEA, v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici doprovází zajímavý edukační program. Výstava končí již 30. června 2022.

Spolek přátel starého Jindřichova Hradce a Muzeum Jindřichohradecka Vás srdečně zvou na přednášku Mgr. Libora Svobody, Ph.D. BANDEROVCI V JIŽNÍCH ČECHÁCH. Přednáška se uskuteční v pondělí 13. června v 18 hodin v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici.

Muzeum Jindřichohradecka nabízí i v červnu interaktivní edukační programy, určené zejména pro žáky 4. – 9. ročníků základních škol a studenty víceletých gymnázií. Na všechny programy je nutné se předem objednat u Ing. Martiny Machartové (email: [email protected], telefon: 702 208 639, 384 363 661).

Nejzajímavějším programem je bezpochyby edukační program „Život v době lucemburské – střední Evropa předhusitská“. Součástí programu je nejen poutavá prezentace, pracovní listy, ale zejména archeologický muzejní kufřík, který ukrývá repliky nástrojů, zbraní, předmětů denní potřeby a oděvů charakterizujících období vlády posledních Lucemburků. Všechny předměty si žáci a studenti mohou reálně vyzkoušet, osahat. Kromě stálých edukačních programů i nadále probíhá edukační program J. A. Komenský ve sbírkách muzea či program, zejména pro mateřské školy, provázející výstavu Šerka, šáší, měchura – to je naše kultura.

NOVUM 6/2022