22.8 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Co chystá Muzeum Jindřichohradecka na srpen

Muzeum Jindřichohradecka

Expozice v jezuitském semináři jsou otevřeny denně od 8.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Městská vyhlídková věž je otevřena denně od 10 do 12.30 a od 13.30 do 18 hodin. Kostel sv. Jana Křtitele a výstavní prostory v minoritském klášteře jsou otevřeny denně od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Knihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin, jindy po předchozí domluvě.

V sobotu 20. srpna jste srdečně zváni na XXIX. SETKÁNÍ ČESKOSLOVENSKÝCH LETCŮ. Akce bude zahájena v 10 hodin v kostele sv. Jana Křtitele, bude pokračovat v konferenčním sále muzea a ukončena bude od 12.30 hodin u Památníku letců na Nábřeží Ladislava Stehny položením kytic a proslovy, závěrem zazní česká a slovenská státní hymna.

Jindřichohradecké muzeum pořádá v pátek 5., 12., 19., a 26. srpna od 20 hodin NOČNÍ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KOSTELA SV. JANA KŘTITELE. Prohlídky provází: Mgr. Vladislav Burian, Mgr. Lenka Dvořáková nebo MgA. Jakub Valášek. Vstupenky je nutné zakoupit předem na pokladně muzea ve Štítného ulici. Vstupné je 90 Kč/dospělí a 40 Kč/děti.

Zveme Vás na koncert jihočeského komorního festivalu DIALOG VIOLONCELLA A KYTARY v sobotu 20. srpna od 18 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Vstupné dobrovolné.

V rámci archeologického léta Vás zveme na KOMENTOVANOU PROHLÍDKU ZANIKLÉ STŘEDOVĚKÉ VESNICE PFAFFENSCHLAG U SLAVONIC v neděli 4. srpna od 11 hodin. Lokalitou Vás provede Mgr. Zdeňka Kolářová z Národního památkového ústavu. Prohlídku registrujte zde: https://www.arup.cas.cz/archeologicke-leto/.

Minivýstava FRANTIŠEK PELTÁN – ČTVRTÝ ZE TŘÍ KRÁLŮ je zpřístupněna do 9. října 2022 v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici.

Ve výstavní síni muzea „V jezuitském semináři“ na Balbínově náměstí pokračuje výstava JINDŘICHŮV HRADEC SOBĚ! Z historie jindřichohradeckých pěveckých a divadelních spolků. Výstavu můžete navštívit do 2. října 2022

Výstava HORNÍ NÁMĚSTÍ – MÍSTO PAMĚTI. Město Jindřichův Hradec ve sbírkách muzea v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici potrvá do 6. ledna 2023.

Výstavní sál „Ve Svatojánské“ ve Štítného ulici představuje výstavu ŠERKA, ŠÁŠÍ, MĚCHURA – TO JE NAŠE KULTURA. Výstava s bohatým edukačním programem bude otevřena do 6. ledna 2023.

Spolek přátel starého Jindřichova Hradce Vás srdečně zve na zájezd STŘEDOVĚKÉ KOSTELY A CESTY NA DAČICKU A NOVOBYSTŘICKU, který se uskuteční v sobotu 1. října 2022. Registrace zájemců prostřednictvím e-mailu: [email protected]. Přímá platba je možná dne 5. 9. 2022 od 17 hodin v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici nebo bankovním převodem na účet spolku.