13.6 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Co pro vás připravili v jindřichohradeckém bazénu na říjen?

Od 1. října bude v plaveckém bazénu provoz typický pro školní rok. Jelikož přípravu ve stánku s modrou vodou již naplno rozjedou i jindřichohradečtí triatlonisté z klubu TCV a své kurzy zahájí také TJ Slovan, doplní se mozaika tradiční obsazenosti drah na maximum. 

Bazén a aquapark Jindřichův HradecPro rekreační plavání veřejnosti jsou stejně jako v uplynulém školním roce vyhrazeny dráhy v podvečerním čase, a to v úterý od 19.30 hodin a již od 19.00 hodin pak ve středu, čtvrtek, pátek a o víkendu. Stejně tak páteční čas od 16.00 hodin a o víkendech od 11.00 hodin je pro návštěvníky ideálním prostorem pro plavání ve sportovním bazénu bez omezení.

Ranní plavání

Senioři a lidé pracující na směny mají v říjnu a listopadu možnost využívat i ranní plavání od 8.00 do 9.00 hodin, a to v pondělí, úterý a ve středu. I v tomto případě mají k dispozici minimálně 5 ze 6 drah. Bazén je ale ve všedních dnech v plném rozsahu otevřen již od 6.30 hodin. Ten, kdo se chce naladit do pracovního dne, nemá lepší příležitost než navštívit relaxační bazén s vířivkami nebo využít volné dráhy ve sportovním bazénu.

Nabídka pro nejmenší

Oblíbené kurzy kojenců Plavecké školy Jindřichův Hradec pod hlavičkou Služeb města Jindřichův Hradec odstartovaly již v polovině září, ale vzhledem k aktivitám maminek a zvýšené nemocnosti se zájemci mohou hlásit a doplňovat případně uvolněná místa. Ideální je projevit svůj zájem prostřednictvím e-mailu plavecké školy: [email protected] a v něm uvést kontakt na sebe a věk a jméno dítěte. Stejné instrukce platí i pro rodiče dětí od 3 do 6 měsíců věku, kteří navštěvují takzvané Vaničkové plavání. Pro veřejnost pak v neposlední řadě pokračuje Sobotní plavání pro děti do 1 roku s rodiči, na které není potřeba se objednávat. Děti s dospělým doprovodem si dětské bazény užívají od 9.00 do 10.00 hodin.

Svátek a prázdniny

Ve středu 28. října, v den státního svátku, kdy si připomínáme Den vzniku samostatného Československa, bude bazén otevřen od 13.00 do 20.00 hodin. Ve čtvrtek 29. října a v pátek 30. října si školáci užijí podzimní prázdniny, a bazény v těchto dnech zůstanou pro veřejnost přístupné od 10.00 do 20.00 hodin a stejně pak i o navazujícím víkendu. Výtvarná soutěž Také v letošním roce se odehraje dějství Výtvarné soutěže pro děti do 10 let, jež symbolicky připomene již 11. výročí modernizace a přístavby plaveckého bazénu. Přehled soutěžních témat 7. ročníku bude v polovině října zveřejněn na: www.bazen.jh.cz nebo Facebooku „Bazén Jindřichův Hradec“. Ke slavnostnímu vyhlášení dojde jako tradičně v listopadu.

Marcela Kůrková