17.2 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Co to je spolek StopTime?

Co to je spolek StopTime?

  • Spolek StopTime realizuje volnočasové akce zejména pro neorganizovanou mládež a tím poskytuje možnost aktivního trávení volného času.
  • Vytváříme prostor pro iniciativu mladých lidí, kteří se chtějí podílet na realizaci těchto akcí, a podporujeme jejich aktivní zapojení do veřejného života a seberealizaci.
  • Podporujeme aktivní občanství a odpovědný způsob života v podobě porozumění globálním souvislostem a problémům, lokální a globální angažovanosti.

Studenti středních a vysokých škol na Jindřichohradecku mají značně omezený výběr možných volnočasových aktivit, narozdíl od dětí a žáků základních škol. Mohou se angažovat jako členové různých sportovních oddílů, nicméně neorganizovaná či nesportovní činnost je zastoupena pouze možnou návštěvou kulturních center.

Naším cílem je zaplnit tuto mezeru a vytvářet volnočasové aktivity přímo pro mládež, kde se mohou aktivně zapojit a účastnit se tak mnoha rozmanitých projektů a akcí. Taktéž podporujeme seberealizaci mládeže ve formě spoluorganizování našich akcí. Spolek StopTime má kořeny už v roce 2009. Na svém kontě máme každoročně desítky akcí v Jindřichově Hradci.

Akce, které pořádáme:

Negativ – Negativ je večerní hra, která obohacuje klasické populární šifrovačky o prvky zážitku a detektivní zápletky. Cílem hráčů je během celého večera navštívit co největší počet stanovišť ve městě, vyluštit všechny šifry a nakonec dopadnout pachatele zločinu.

Velký Bratr – Akce Velký Bratr je tři týdny dlouhá hra odehrávající se nejen v Jindřichově Hradci, ale i po celé České Republice. Hra vykresluje dystopickou atmosféru tak, jak ji popsal George Orwell ve své knize 1984.

Okrokdýl – Okrokdýl je noční výsadek, kdy jsou hráči zavezeni se zavázanýma očima na určité místo do neznámých míst na Jindřichohradecku, a jejich úkolem je zorientovat se a dostat se zpět na určené místo v Jindřichově Hradci. Přičemž po cestě plní různé úkoly a snaží se nepozorovaně projít celou hrou.

Edeinum – Edenium je hra o přežití, kde mají hráči během 3 dnů v náročných podmínkách za úkol získat zásoby a připravit se na závěrečný úkol, aby úspěšně přežili. Jejich cesta je ale plná různých nástrah a dobrodružství.

Asylum – Asylum je večerní zážitková hra, která volně navazuje na dříve realizovaný projekt Zombie apokalypsa. Účastníci mají možnost se odreagovat v temných chodbách útěkem před přízraky (organizátory v kostýmu) či jinými hráči. Mohou spolu bojovat za využití zbraní s pěnovými šipkami či měkčenými zbraněmi.

Pořádáme také mnoho dalších akcí:

  • Komorní larpy – divadlo bez scénáře a bez publika, kde hráči dostanou roli a jejich cílem je ji zahrát a dosáhnout svého herního cíle
  • PubQuiz – zpestření večerního posezení v baru způsobem, který člověka nenásilnou formou nutí přemýšlet nad otázkami z různých oblastí
  • Férová snídaně – účastníci si v košíku přinesou fairtradové a lokální dobroty. Cílem je podpořit zájem o lokální a fairtradové suroviny a upozornit na globální problematiku nadprodukce a plýtvání jídla.
  • Světoběžníci – projekt sestávající z rozmanitých přednášek a promítání Jindřichohradečáků, kteří podnikli různé cesty za hranice České republiky.
  • Deskohraní – Díky deskohraní mohou lidé přijít a zahrát si s námi nějakou z rozmanitých deskových her.

Pevně věříme, že si u nás každý najde to své. Budeme se těšit na viděnou u nadcházejících akcí!

StopTime

Více informací zde:
na FACEBOOKU
na webu, kde naleznete i Instargam a Youtube.