4.6 C
Jindřichův Hradec
20.04. 2024
Články

Děti a pojištění. Ohlídejte hlavně dlouhodobá rizika! (EKOMA radí)

Úrazy s trvalými následky a vážné nemoci dětí jsou noční můrou každého rodiče. Pojistka úrazům ani nemocem nezabrání. Pomůže ale rodině ustát výpadky příjmů, zajistí prostředky na lepší léčbu i zabezpečí budoucnost dítěte. Na finanční pomoc státu nelze vždy spoléhat.

EKOMA - Finanční poradnaJak vybrat vhodné pojištění?

  • Nejen úrazy, ale i nemoci

Vážnou nemoc dětí si nechce nikdo ani představovat! Realita je bohužel taková, že právě ony jsou největší hrozbou pro jejich budoucnost. Statistiky hovoří jasně. Jen 1% invalidního důchodu z mládí je vypláceno z důvodu úrazu! Proto se zaměřte na tzv. dětskou invaliditu (nemocí a úrazem) a na závažné nemoci.

  • Ošetřovné

Mnoho rodičů je zvyklých dostat plnění z dětské pojistky za drobný úraz (zlomená ruka, pohmožděnina…). Velmi často se ale zapomíná na tzv. riziko ošetřovného! Pokud zůstanete s dítětem doma z důvodu jeho nemoci či úrazu, pojišťovna vám vyplatí plnění. Musíte uznat, že hlavně v podzimních měsících onemocnění dětem hrozí!!

  • Denní odškodné vs. trvalé následky

Pro denní odškodné (bolestné) je typické, že pojišťovna vyplatí jen počet dnů, které jsou uvedené v pojistných tabulkách každé pojišťovny. Berete-li tedy pojištění především jako oporu pro dlouhodobé nepříznivé situace, soustřeďte se hlavně na nastavení dostatečně vysokých limitů za vážné úrazy a nemoci s trvalými následky a na „bolestném“ příliš nebazírujte!

  • Pojištění se spořením

Mnoho rodičů často na dětském pojištění také spoří. Kombinaci pojištění se spořením ale nedoporučujeme! Dnes jsou dostupné mnohem výhodnější investiční a spořicí produkty pro vaše děti, kde jim můžete dávat peníze stranou. Zaměřte se tedy hlavně na to, aby pojistka kvalitně kryla rizika způsobená úrazem nebo nemocemi.

Není toho málo, co je třeba ohlídat. S pojištěním dětí vám rádi pomůžeme a najdeme společně pro vašeho potomka skutečně kvalitní pojistku, na kterou se budete moci spolehnout.

Ing. Karolína Bedáňová

EKOMA - Finanční poradna

Ve financích se vyznáme. Odborníci, kteří vám budou radit, mají letité zkušenosti a všechny potřebné certifikační zkoušky. Precizně se orientujeme ve složitých finančních situacích. O své klienty pečujeme dlouhodobě a dokonce finančně vzděláváme jejich děti.