17.2 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Digitální únava očí (Optik Žabková)

K životu v dnešní době neodmyslitelně patří mobilní telefon, tablet a samozřejmě práce na PC. Všechny tyto úkony zatěžují naše oči na blízko a to tak, že více jak 80% činností řešíme do vzdálenosti 40 cm. Má to za následek enormní zatížení nitrooční čočky a ciliárního systému, který má na starost zaostřování na blízké předměty.

Digitální únava očí (Optik Žabková)To má za následek potíže při zaostřování na blízko, bolesti hlavy a krku, pálení a řezání víček. Tyto potíže se již netýkají pouze lidí kolem 40 roku věku, kdy fyziologicky tyto potíže přicházely, ale kvůli zvýšeným nárokům na blízko, se tyto problémy týkají již lidí kolem 20 let života.

Jak pomoci od digitální únavy a od nepříjemných potíží s ní spojených?

Celosvětoví leadři na optickém trhu se touto problematikou zabývají a přinesli již řešení jak na půdě brýlových, tak kontaktních čoček.

Firma Essilor před půl rokem představila brýlovou čočku Essilor Eyezen, která svým jedinečným designem dokáže ulevit od digitální únavy a opět dopřát pohodlné dívaní do blízka bez potíží.

V segmentu kontaktních čoček se touto problematikou zabývá firma Cooper Vision, která na podzim roku 2016 představila kontaktní čočku Biofinity Energys. Speciálním zakřivením své plochy, stejně jako brýlová čočka Eyezen, pomáhá svým nositelům pohodlné a komfortní vidění na blízko po dlouhou dobu.

Oba produkty pomohly mnoha zákazníkům Optiky Žabková od nekomfortního celodenního vidění. Společně tak s jedinečným 3D měřením zraku nabízí Optika Žabková špičkový servis svým zákazníkům.

Pavel Maršík – Optik Žabková


Digitální únava očí (Optik Žabková)