17.2 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Do Krafferovy zahrady přichází jaro!

S dubnem už přichází opravdové jaro!  Tak se pojďte spolu s námi pustit do prací na zahradě.

U nás v zahradě se bude v dubnu pilně pracovat. Jako ostatně každý měsíc. V plánu jsou stavební práce na hrnkovně i budově zázemí a také klasické zahradničení v podobě péče o trávník, pletí záhonů trvalek nebo výsev první zeleniny ven – ředkviček, hrášku a dalších druhů.  My budeme také zalévat stromy, které jsme na podzim vysadili a v březnu prořezali.

Pokud jste v zimě měli, stejně jako my, plnou hlavu plánů, je čas pustit se do toho. Jaro je ideálním obdobím na založení nových záhonů a výsadbu trvalek. Stínomilné druhy, kapradiny a některé druhy vhodné do polostínu a na slunce můžete koupit i u nás v zahradě. Otevřeno je každou středu a pátek, anebo když uvidíte vrata dokořán.

Rozhodně se nenechte zmást nabídkou supermarketů a jejich muškátových odsouzenců k smrti – zatím si truhlíky, balkony a zahrádky osaďte jarními cibulovinami nebo maceškami, které snesou mrazy až do mínus 5. S těmi letničkovými vydržte po zmrzlých v půlce května, pokud nemáte chráněné stanoviště, nebo možnost je na mrazivé noci schovat do truhlíku.

S dubnem začínáme také naplno vázat kytice, v kterých můžete najít tulipány, čemeřice, nakvetlé větvičky a narcisky. Z nich si na prvním letošním workshopu (7. dubna) vytvoříme velikonoční dekorace domů i na dveře. (přihlášení na tel 777579251)

A pokud jste milovníky bylinek, i ty u nás najdete.  13.května se o nich dozvíte co jste netušili, a pod vedením Katky zvládnete dokonce vytvořit i kosmetický produkt.

Další workshopy, akce, aktivity a úspěchy i omyly v Krafferově zahradě sledujte na sítích – FB, IG, nebo našem webu. Rádi Vás uvidíme. Tým Krafferovy zahrady.