20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Druhou sobotu v září se vydáme přes kopec na Hradec

Fotil Martin: Jarní Jindřichohradecký pedál
Foto: Martin Kozák

 

Jindřichohradečáci se s letní sezónou opět symbolicky rozloučí akcí s názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál, a to v sobotu 12. září.

Pro zájemce budou připraveny tři cyklistické trasy a jeden pěší výlet. Organizátoři sáhli po jednotném místu startu i cíle, a tím je hřiště pod Gymnáziem Vítězslava Nováka. Ti, kteří se rozhodnou absolvovat nejdelší trasu, odtud vyrazí úderem 13. hodiny, o půl hodiny později (tj. ve 13.30 hodin) odstartují cyklisté a pěší na zbývajících trasách.

Nejdelší z cyklistických okruhů měří cca 33 km a účastníky povede z Jindřichova Hradce Pražskou ulicí přes ulici Novodvorskou směrem na sádky, Radouňku, Dolní, Kostelní a Okrouhlou Radouň, odtud k Samků rybníku, dále na Karlov, Lovětín, k Hánovskému rybníku směrem na Horní a Dolní Skrýchov a zpět do Jindřichova Hradce.

Prostřední cyklistická trasa měří zhruba 16 km a vede z Jindřichova Hradce opět Pražskou ulicí, přes ulici Novodvorskou a pokračuje směrem na sádky, Radouňku, Drahýšku a Dolní Radouň a odtud zpět na Radouňku a Jindřichův Hradec.

Začátek trasy nejkratšího, cca 7,5 km dlouhého úseku, kopíruje dvě delší trasy až po Radouňku, odkud směřuje k ulici U Dolního Skrýchova a Jarošovskou ulicí zpátky do místa startu.

Pořadatelé akce ani letos nezapomněli na pěší účastníky a připravili pro ně vycházkový okruh o délce zhruba 2,5 km. Ten vede z parku pod gymnáziem Bratrskou a Nežáreckou ulicí na Balbínovo a Dobrovského náměstí, dále na náměstí Míru, Svatojánskou a Růžovou ulicí na Masarykovo náměstí do ulice Kostelní a Liliové a podél břehu Nežárky zpět do parku pod gymnáziem. Po cestě čeká na účastníky pěšího výletu kontrolní otázka.

Chybět nebude ani tentokrát bohatý doprovodný program, např. originální umělecko-sportovní exhibice SLACKSHOW, elektrický býk, obří nafukovací šipky, simulátor F1, malování na obličej, vodní tetování, fotokoutek či zdravověda. O hudbu i mluvené slovo se postará moderátor Michal Arnošt.

Zhruba v 16.30 hodin dojde ke slosování účastnických diplomů o hodnotné ceny, těmi hlavními budou jízdní kolo a koloběžka.

Společný zářijový výšlap absolvují účastníci na vlastní nebezpečí. Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené. Na akci budou pořizovány fotografické záznamy. Pořádání akce bude závislé na aktuálních nařízeních a opatřeních v souvislosti s šířením nákazy COVID 19.

Akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál pořádá město Jindřichův Hradec za finanční podpory Nadace Jihočeské cyklostezky a ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec, Oblastním spolkem Českého červeného kříže Jindřichův Hradec a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou. Mediálními partnery akce jsou: RADIOHOUSE s.r.o., MEDIA CLUB, s.r.o., Jindřichohradecký deník, měsíčník Neon a měsíčník Žurnál – krásné články.

Změna programu vyhrazena.

Šlápněme společně do dalších let, město slaví výročí 800 let!

Zdroj: Informační středisko město Jindřichův Hradec

Mapy tras ke stažení zde:

ikona souboruPĚŠÍ TRASA 2,5 km
ikona souboruCYKLO 7,5 km
ikona souboruCYKLO 16 km
ikona souboruCYKLO 33 km