6.8 C
28.03. 2024

Důležité body přivezly házenkářky z Prahy

1. liga žen:  Sokol Kobylisy II A – Házená Jindřichův Hradec 21:25 (12:12)

Jindřichohradecké házenkářky cestovaly k dalšímu zápasu do Prahy, čekal je soupeř ze spodní části tabulky, Kobylisy Praha.

Po několika prohrách to bylo velmi důležité utkání. Uvědomovaly si to samozřejmě i hráčky a postavily se k tomuto zápasu opravdu zodpovědně.Jindřichohradecké házenkářky mají za sebou druhý přípravný turnaj

Tentokrát nechyběla bojovnost, potřebná dravost a důslednost v obraně. Celek od Vajgaru byl v plné sestavě a tým doplnily také dorostenky z Českých Budějovic a nejlepší střelkyně Anna Dolejšová.

Hodnocení trenérky Ivy Jonové:

Po trochu rozpačitém začátku jsme zakrátko přečetly hru soupeřek a docela se nám dařilo ubránit domácí střelkyně, které se zpočátku ve střelbě moc nemýlily přesnou střelbou z dálky. Díky zlepšené obraně jsme mohly jít do rychlých breaků, což je naše silnější stránka. Oproti minulým utkání nás tentokrát neopustilo střelecké štěstí, rychlé útoky jsme proměňovaly a díky tomu jsme s domácími hráčkami držely krok.

Nedařilo se nám moc v postupném útoku, protože domácí od začátku hrály osobní obranu na Annu Dolejšovou. Což nám dost naši hru narušovalo. Nakonec jsme musely A. Dolejšovou vystřídat. Nahradila ji dorostenka Simona Březinová, která dvěma góly  z dálky velmi dopomohla k tomu, že jsme mezi 19. a 24 . minutou konečně nastřílely šnůru 4 branek a šly do vedení.

Poločas nakonec skončil 9:12.

Na začátku druhého poločasu se domácím podařilo náš náskok srovnat. V 6 minutě to bylo 13:13, ale to bylo naposledy, kdy jsme domácím hráčkám dovolily vyrovnat. Pak už jsme převzaly nadvládu na hřišti my.

Postupně jsme si vytvořily náskok až 7 branek a už jsme dohrávaly v klidu. Domácí hráčky to nevzdávaly, bojovaly až do konce, náš náskok nakonec stáhly na rozdíl 4 branek, ale my už jsme si byly jisté, že naše vítězství to neohrozí.

Poslední kolo podzimní části soutěže odehrají ženy na domácí palubovce 7. 12. 2019 v 18:00h.