Aktuálně

Dům gobelínů otevírá své dveře návštěvníkům ještě několik týdnů

Milí návštěvníci, srdečně vás zveme do Domu gobelínů, který má otevřeno ještě do poloviny prosince. Všem návštěvníkům nabízíme komentované prohlídky s průvodcem. Uvidíte při nich paní restaurátorku při práci, dozvíte se mnoho informací o vzniku tapiserií, o osobnosti textilní výtvarnice Marie Teinitzerové, o jejím pokračovateli, textilním výtvarníkovi Josefu Müllerovi. Tkaní si zde můžete sami vyzkoušet.

Dům gobelínůZároveň zde probíhá výstava věnovaná osobnosti, jež je svázána s textilními uměleckými dílnami v Jindřichově Hradci, výstava s názvem „Jaroslava Pešicová/Tapiserie“. Jaroslava Pešicová začala spolupracovat s jindřichohradeckými dílnami v roce 1974, v 80. letech si zde nechala utkat několik velkoplošných tapiserií, z nichž několik vám na výstavě představujeme. K výstavě byl vydán katalog, kromě toho nabízíme i výpravnou monografii Jaroslavy Pešicové. Na výstavě můžete zhlédnout dokumentární film Pavly Slancové Týden Jaroslavy Pešicové, ve filmu vám umělkyně nechá nahlédnout do svého ateliéru, poodhalí vám prameny inspirace, podělí se s vámi o své myšlenky a názory.

Zájemci se stále ještě mohou přihlásit na kurz PALIČKOVÁNÍ, který se koná po dvě neděle za sebou 4. a 11. listopadu 2018. 1. – 2. prosince 2018 proběhnou v Domě gobelínů dílny pro děti v rámci festivalu JINoHRÁtky a také jedna z našich největších kulturních akcí Advent v Domě gobelínů. Kulturní program Domu gobelínů je podporován z grantového programu Jihočeského kraje.

K zakoupení na pokladně muzea je krásná publikace Jindřichohradecko z nebe. Kniha představuje město Jindřichův Hradec a jeho nejbližší okolí z ptačí perspektivy. Jedná se o první knihu tohoto druhu o našem městě. Je krásným dárkem pro vaše blízké (nejen letce) pod vánočním stromečkem. Stejně tak by mohla být pěkným dárkem pro vaše blízké kniha PhDr. Jaromíra Procházky o dlouholetém výtvarníkovi jindřichohradeckých gobelínových dílen Josefu Müllerovi. Dům gobelínů je v tomto roce otevřen do 9. prosince 2018, denně mimo pondělí od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Rita Škodová


Dům gobelínů