13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Dům gobelínů otevírá své dveře návštěvníkům ještě několik týdnů

Milí návštěvníci, srdečně vás zveme do Domu gobelínů, který má otevřeno ještě do poloviny prosince. Všem návštěvníkům nabízíme komentované prohlídky s průvodcem. Uvidíte při nich paní restaurátorku při práci, dozvíte se mnoho informací o vzniku tapiserií, o osobnosti textilní výtvarnice Marie Teinitzerové, o jejím pokračovateli, textilním výtvarníkovi Josefu Müllerovi. Tkaní si zde můžete sami vyzkoušet.

Dům gobelínůZároveň zde probíhá výstava věnovaná osobnosti, jež je svázána s textilními uměleckými dílnami v Jindřichově Hradci, výstava s názvem „Jaroslava Pešicová/Tapiserie“. Jaroslava Pešicová začala spolupracovat s jindřichohradeckými dílnami v roce 1974, v 80. letech si zde nechala utkat několik velkoplošných tapiserií, z nichž několik vám na výstavě představujeme. K výstavě byl vydán katalog, kromě toho nabízíme i výpravnou monografii Jaroslavy Pešicové. Na výstavě můžete zhlédnout dokumentární film Pavly Slancové Týden Jaroslavy Pešicové, ve filmu vám umělkyně nechá nahlédnout do svého ateliéru, poodhalí vám prameny inspirace, podělí se s vámi o své myšlenky a názory.

Zájemci se stále ještě mohou přihlásit na kurz PALIČKOVÁNÍ, který se koná po dvě neděle za sebou 4. a 11. listopadu 2018. 1. – 2. prosince 2018 proběhnou v Domě gobelínů dílny pro děti v rámci festivalu JINoHRÁtky a také jedna z našich největších kulturních akcí Advent v Domě gobelínů. Kulturní program Domu gobelínů je podporován z grantového programu Jihočeského kraje.

K zakoupení na pokladně muzea je krásná publikace Jindřichohradecko z nebe. Kniha představuje město Jindřichův Hradec a jeho nejbližší okolí z ptačí perspektivy. Jedná se o první knihu tohoto druhu o našem městě. Je krásným dárkem pro vaše blízké (nejen letce) pod vánočním stromečkem. Stejně tak by mohla být pěkným dárkem pro vaše blízké kniha PhDr. Jaromíra Procházky o dlouholetém výtvarníkovi jindřichohradeckých gobelínových dílen Josefu Müllerovi. Dům gobelínů je v tomto roce otevřen do 9. prosince 2018, denně mimo pondělí od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Rita Škodová


Dům gobelínů