Jindřichův Hradec
19.04. 2024
Články

Evropský pohár v triatlonu Gran Canaria přinesl i dva úspěchy TCV J. Hradec

Na start Evropského poháru na Kanárských ostrovech na ostrově Gran Canaria se postavili dva závodníci TCV. Premiéra to byla pro Ivetu Fairaislovou v elitní kategorii. František Linduška doběhl jako nejlepší Čech.

Iveta:

Evropský pohár v triatlonu Gran Canaria přinesl i dva úspěchy TCV J. HradecV neděli 18. 3. jsem se postavila na start svého prvního závodu za Elite. Závod byl na sprint tratích, takže aspoň to pro mě žádná změna nebyla. Měla jsem velký respekt ze starších závodnic a  nevěděla jsem, co čekat. Soustředila jsem se hlavně na svůj výkon. Vlny v moři byly velké a voda měla cca 19°C, takže se plavalo v neoprenech. Celé plavání bylo jeden velký boj, buď s vlnami nebo se soupeřkami. Po plavání jsem dojela skupinku přede mnou a tvořili jsme 2. balík. Kolo bylo technické (kruh. objezd, retardéry) a bylo zde i stoupání na otočku a následný sjezd. Ve skupince jsem se udržela, takže o konečném umístění rozhodoval běh. Z depa jsem vybíhala na 12.-16. místě. Ke konci už jsem trochu tuhla a tak z toho bylo nakonec 14. místo. S výsledkem jsem docela spokojená, ale jsem si vědoma toho, že mám oproti zkušenějším závodnicím rezervy jak po technické, tak i po fyzické stránce.

František:

Věděl jsem, že závod bude od začátku hodně rychlý, a to se také potvrdilo. Navíc rozbouřené moře a blízká první bóje udělaly z plavání doslova bitvu, která dost nestandardně rozdělila startovní pole. Na kole se jelo více méně podle předpokladů a všechny balíky tak jak vylezly z vody také dojely, já byl v tom druhém cca 25 vteřin za prvním a další zhruba minutu od třetího. Bylo pár nástupů, ale žádný se nechytl a dojelo se to beze změn. Na běhu jsem se cítil dobře a ještě poskočil o pár míst na konečné 16.