10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

Folklor a tradice naplní centrum Jindřichova Hradce již podvanácté

Dvanáctý ročník folklorního festivalu, jenž tradičně pořádá Muzeum Jindřichohradecka ve spolupráci s Jarošovskou krojovou družinou, se letos v Jindřichově Hradci uskuteční v sobotu 20. července 2019. Slavnostní zahájení proběhne ve 12.30 hodin na Masarykově náměstí, odkud se ve 13.00 hodin rozejde průvod městem se zakončením u minoritského kláštera ve Štítného ulici, kde následuje v zadních dvorech od 14.00 hodin hlavní program festivalu. V případě nepříznivého počasí se festival bude konat v Kulturním domě Střelnice.

Fotogalerie: Folklorní festival jihočeských souborů„Z největší dálky k nám tento rok přijede velké seskupení souborů z jižní Moravy, jehož součástí je cimbálová muzika Matěje Kůrečky z Břeclavi, dětský národopisný soubor Hrozének z Bulhar a Tanečníci z Podluží. Z jižních Čech dorazí folklorní soubor z Vlastiboře a Jarošovská krojová družina z Jarošova nad Nežárkou.“ uvedla etnografka Alexandra Zvonařová.

Program festivalu začne již ve 12.30 hodin na Masarykově náměstí zpěvem a tanci členů souborů z jižní Moravy. Slavnostní zahájení proběhne ve 13.00 hodin před Kulturním domem Střelnice. Zdravice pronesou starosta města Jindřichův Hradec Ing. Stanislav Mrvka a starosta obce Jarošov nad Nežárkou Bohumil Rod. Poté bude následovat krojový průvod Panskou ulicí s dalším vystoupením na náměstí Míru. Dále se průvod přesune do zahrad a dvorů bývalého minoritského kláštera ve Štítného ulici, kde budou všichni účastníci ve 14.00 hodin přivítáni ředitelem Muzea Jindřichohradecka PhDr. Jaroslavem Pikalem. Samotná vystoupení proběhnou dle programu, který je zveřejněn na webové i facebookové stránce Muzea Jindřichohradecka. Předpokládané ukončení festivalu je v 18.00 hodin.

Kromě samotných vystoupení budou připraveny i další doprovodné aktivity a bohaté občerstvení. Vstupné na akci je dobrovolné.

Eva Skořepová

Foto: Eva Tunklová