14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Články

Folková růže rozkvete po čtyřiadvacáté

24. ročník festivalu Folková růže proběhne ve dnech 13. – 15. července 2017 v prostorách prvního a druhého nádvoří Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci a v kapli Máří Magdaleny.

Folková růže 2013K poslechu jsou připraveny zmíněné scény, na kterých se budou hudebníci střídat v určitém rytmu. Začínáme ve čtvrtek 13. července v 19.00 hodin. Tehdy se na zámku představí formace Arnošt Frauenberg & Trio (známe z televize), skvělá formace Jananas a legendární Miki Ryvola (např. píseň Bedna od whisky) v doprovodu Pavla Zajíce a Jima Drengubáka z kapely Nezmaři. Na pozdní večer je pak do kaple sv. Maří Magdaleny plánován koncert skupiny Zhasni.

V pátek 14. července ve 14.00 hodin se můžete na druhém hradním nádvoří těšit na vystoupení těchto skupin: Z hecu, Strunovrat, Pětník, Faux Pase Fonet, Stráníci a trochu tvrdší Mrakoplaš. Na hlavním nádvoří od 19.00 hodin se postupně vystřídají místní kapelaJen tak tak, dvojice Půljablkoň a plzeňská country bluegrassová lahůdka Míši Leichta s názvem Cop. A samozřejmě závěrečný koncert (tzv. nočníček) opět v kapli sv. Maří Magdaleny. Zahraje brněnská vokální skupina Mošny.

V sobotu ve 14.00 hodin na druhém nádvoří si poslechneme tyto skupiny: Passage, Acoustic, Sekvoj, duo Drc, Ajeto, Issara. V 19.00 hodin pak pod arkádami uslyšíme Devítku, Asonanaci (historizující folk) a nakonec folkrockový Jarret. Festival uzavře v kapli sv. Maří Magdaleny vynikající písničkář a objev posledních folkových let Martin Rous.

Folková růže v Jindřichově Hradci letos zažije svůj 21. ročník. Samozřejmostí jsou vynikající kapely, které si můžete vybrat ze širokého programu. Foto: Martin Kozák

Kdo i po tomto maratonu bude ještě toužit po dobré muzice, bude vítán na v neděli 16. července v 18.00 hodin na zámku v Žirovnici. Hostem skupiny Jen tak tak zde bude českobudělovická kapela Spolektiv.

Vstupenky jsou již v předprodeji na serveru Ticketstream, na místě budou nepatrně dražší, omezený počet vstupenek nabídneme k přímému předprodeji Informačnímu centru v Jindřichově Hradci.

Pavel Jarčevský

Foto: Martin Kozák (2013)