14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Články

Fotil Adam Hudec: Sochu! Sochej! Sochejme! 2015

Chrám, který chrání ledový lev. Tak vypadala chladivá scéna na náměstí Míru v sobotu 24. ledna navečer, kdy několik stovek diváků po setmění přihlíželo krátkému tanečnímu vystoupení – příběhu Světlonoše. Občerstvovali se při tom u nedalekého baru a obdivovali umění ledových sochařů.

V pátek 23. ledna odpoledne, i přes nepřízeň počasí, stavba chrámu z ledových bloků pokračuje. Umělce si při práci můžete prohlédnout až do večera.

Ostré drápky nástrojů ledových umělců se do bloků ledu na náměstí Míru v Jindřichově Hradci zaťaly ve čtvrtek 22. ledna odpoledne. Pod rukama profíků pomalu vzniká ledový chrám, ve kterém se v sobotu 24. ledna při západu slunce odehraje pohádkový příběh. Nedaleko hlavní ledové stavby se také pracuje na venkovním baru, kde se návštěvníci a přihlížející občerství.

Akci připravili pro Hradečáky Civis Novus a Honza Albrecht umělecký kovář z Kačleh, podle jehož návrhu byl ledový chrám postaven. Na stavbě pracovali také profesionálové z Ice Factory a Petr Hrabě z hradecké Husqvarny.

Galerii budeme v průběhu víkendu doplňovat a aktualizovat.

Foto: Adam Hudec, hradeczije.cz


 

Ledový chrám, Autor: Jan Albrecht
Původní návrh Honzy Albrechta uměleckého kováře z Kačleh